Bosak: Trudno mówić, że jest się patriotą jedynie przeżywając a nie pracując dla Polski

Krzysztof Bosak. Fot. facebook.com
Krzysztof Bosak. Fot. facebook.com

wolnosc24.pl: – Jak bedzie wyglądął Marsz Niepodległości w tym roku?

Krzysztof Bosak: – Trasa marszu jest identyczna jak w ubigłym roku. Zaczynamy o 14:00 na Rondzie Dmowskiego, potem marsz idzie Alejami Jerozolimskimi i Mostem Poniatowskiego na błonia Stadionu Narodowego gdze na zakończenie odbędzie się koncert. Liczymy, że będzie spokojnie. Marsz idzie pod hasłem „Polska bastionem Europy” i chcemy nim przekazać, że nasze przywiązanie do polskości, do naszej kultury i tradycji, jest bastionem tradycyjnych europejskich wartości.

– Według nowego badania CBOS 88% Polaków uważa się a patriotów ale coraz więcej naszych rodaków utożsamia patriotyzm jedynie z kibicowaniem polskim sportowcom i płaceniem podatków. Czym dla ciebie jest patriotyzm?

– Po pierwsze patriotyzm to kwestia świadomości i uczuć, przynależności do wspólnoty narodowej, utożsamiania się z kulturą narodową. To kwestia elementarana. Po drugie patriotyzm to praca na rzecz narodu i ojczyzny. I te dwie rzeczy są nierozerwalne. Trudno mówić, że jest się patriotą jedynie przeżywając a nie pracując dla Polski.

– Jak oceniasz wybór Donalda Trumpa na prezydenta USA i kto będzie polskim Trumpem?

– Jestem zadowolony z faktu wyboru Donalda Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Mamy satysfakcję z przełamania lewicowo – liberalnego monopolu na urabianie opinii społecznej. Donald Trump akcentował wiele konserwatywnych i zdroworozsądkowych poglądów w swojej kampanii i mamy nadzieję, że będą one widoczne także podczas sprawowania urzędu. A polskiego Trumpa nie ma bo to specyficzny przypadek, człowiek który odniósł sukces w biznesie i dokonał radykalnego zwrotu w swojej karierze. Nie widzę w Polsce biznesmena z takimi możliwościami i charyzmą co nie znaczy, że w przyszłości taki się nie pojawi ale nie należy szukać klonów Trumpa.

Z Krzysztofem Bosakiem, wiceprezesem Ruchu Narodowego, organizatorem Marszu Niepodległości, rozmawiał Adam Wojtasiewicz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here