11 LISTOPADA W REPORTERSKIM SKRÓCIE: Bieg Niepodległości, Marsz KOD, Marsz Antyfaszystów i Marsz Niepodległości [FOTO i VIDEO]

XXVIII Bieg Niepodległości

Punktualnie o 11:11 w dniu 11.11.2016. ruszył XXVIII Bieg Niepodległości. W biegu wzięło udział ponad 12 tys. zawodników.

Marsz Komitetu Obrony Demokracji

O godzinie 12:30 na warszawskim Placu Narutowicza zebrało się około 3 tys. sympatyków Komitetu Obrony Demokracji aby wziąć udział w Marszu KOD Niepodległości. Po odśpiewaniu hymnu narodowego do zebranych przemawiali Bronisław Komorowski, Dorota Stalińska i Mateusz Kijowski, po czym marsz wyruszył na Pole Mokotowskie.

Marsz Antyfaszystów

O godzinie 14:00 miał ruszyć z Placu Bankowego jeden z dwóch marszy antyfaszystów jednak nikt na niego nie przyszedł. O 15:00 antyfaszyści zebrali sie na drugim marszu, który wystartował z Placu Zamkowego. W marszu wzięło udział około 600 osób, wśród nich m.in. komuniści, Antifa, działacze LGBT, Pracownicza Demokracja, partia Razem.

Marsz Niepodległości

O godzinie 14:00 z Ronda Dmowskiego ruszył Marsz Niepodległości. Tegoroczny marsz szedł pod hasłem „Polska Bastionem Europy”. Według policyjnych szacunków w marszu wzięło udział około 75 tys. osób. Trasa marszu przebiegała identycznie jak w poprzednim roku – Rondo Dmowskiego – Aleje jerozolimskie – Most Poniatowskiego – błonia Stadionu Narodowego, gdzie odbył się okolicznościowy koncert.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here