Chłopiec z autyzmem zdyskwalifikowany w zawodach sportowych. „Bo płynął za szybko”

Rory Logan. / fot. Yahoo.com

Chory na autyzm 9-letni Rory Logan brał udział w zawodach specjalnych, a konkretnie w regionalnych finałach w Bangor w północnej Walii. Został zdyskwalifikowany z udziału w finale, ponieważ płynął za szybko.

W wyścigu na 50 metrów zwyciężył on z czasem 53.15 sekund. Był to jego najlepszy czas w historii, pobił swój poprzedni wynik, który wynosił minutę i trzy sekundy.

Ku swojemu zdziwieniu Rory po zwycięskim wyścigu nie otrzymał złotego medalu za zwycięstwo. Kiedy jego mama zapytała oficjeli dlaczego tak się stało odpowiedzieli oni, że chłopiec płynął za szybko i dlatego został zdyskwalifikowany.

Zgodnie z przepisami zawodów żaden zawodnik nie może być szybszy od swojego najlepszego czasu więcej niż 15 procent. Przepisy takie zostały wprowadzone, aby uczestnicy nie próbowali płynąć wolniej, żeby dostać się do niższej klasy finału (finału B, finału C itd. – Red.).

Rory płynął 15,8 procent szybciej, ale chciałabym żeby ktoś mi wyjaśnił jak dziewięcioletni chłopiec ma myśleć i obliczać takie rzeczy w trakcie wyścigu – skomentowała zasady mama chłopca Briony Logan.

Na pocieszeniu chłopcu pozostało zwycięstwo w wyścigu na 25 metrów. Na krótszym dystansie nie udało mu się uzyskać „za dużej” przewagi.