Rambo ministrem? Sylvester Stallone może dołączyć do ekipy Trumpa

Sylvester Stallone Foto: PAP/Newscom

Donald Trump nominował kongresmena Ryana Zinke na ministra spraw wewnętrznych, a emerytowanego generała Keitha Kelogga i Monicę Crowley z Fox News na członków Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Według „Daily Mail” rozważa też zatrudnienie Sylvestra Stallone.

Prezydent elekt USA ogłosił swe kolejne nominacje w czwartek. Zinke jest republikańskim kongresmenem z Montany; na wczesnym etapie kampanii wyborczej poparł Trumpa, a jego rywalkę Hillary Clinton nazwał „antychrystem”.

Kellogg jest weteranem wojny w Wietnamie i odkąd przeszedł na wojskową emeryturę w 2013 roku, pracował w sektorze prywatnym. Crowley to polityczna komentatorka Fox News. Przełożonym Kellogga i Crowley będzie emerytowany generał Michael Flynn, którego Trump wybrał na swego doradcę ds. bezpieczeństwa narodowego.

„Daily Mail” podał, że Trump zwrócił się do Sylvestra Stallone z propozycją powierzenia mu „stanowiska w jego administracji związanego ze sztuką”.

Zobacz też: Ludzie z Ubera i Tesli w radzie gospodarczej Trumpa. „Mają uczynić Amerykę wielką”

Gwiazdor filmów akcji jest od dawna przyjacielem Trumpa i mówi się, że bardzo jest podekscytowany tą propozycją. Ponadto od dawna rozważał zaangażowanie się w politykę – wyjaśnia „Daily Mail”, powołując się na niedawne wypowiedzi Stallone.

Gazeta ujawnia, że „Rambo” miałby kierować National Endowment for the Arts (NEA), federalną agencją wspierającą – przede wszystkim funduszami – kulturę i sztukę. (PAP)

Komentarz:

Stallone być może nie kojarzy się najlepiej jako minister „od kultury i sztuki”. To filmowy spec od mordobicia, grający rolę nieskomplikowanych, ale skutecznych osiłków: komandosa Rambo i boksera Rocky.

Nie należy jednak utożsamiać filmowych ról z osobą ich wykonawcy. Ronald Reagan był wykpiwany przez swoich przeciwników, jako drugorzędny aktor, a okazał się najlepszym powojennym prezydentem USA. Panu Stallone należy życzyć takich samych sukcesów.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here