Kalendarium historyczne na dziś 10 stycznia

Polska Walcząca fot Wikipedia

2003
Uchwałą Sejmu powstała komisja śledcza w sprawie „afery Rywina”. Przesłuchania świadków ukazały wielu Polakom, ogłupiałym propagandą środowiska Gazety Wyborczej, patologie w III RP.

1982
Komunistyczny okupant przywrócił, zablokowane od 13 grudnia, połączenia telefoniczne. Wszystkie rozmowy były kontrolowane. W wyniku braku telefonów tysiące Polaków zmarły nie mając możliwości wezwania pomocy medycznej czy straży pożarnej. Tyrania komunistyczna nie dosyć, że była niezwykle kosztowna to i odpowiadała za cierpienia milionów Polaków.

1957
Główny Zarządu Informacji, czyli komunistyczna bezpieka, która w (ludowym) Wojsku „Polskim”, zajmująca się eksterminacją polskich patriotów po II wojnie światowej, została przekształcona w Wojskową Służba Wewnętrzna. Z czasem WSW przekształcono w WSI. Dopiero za czasów rządu PiS udało się zlikwidować WSI, której pracowników z powrotem rekrutowała PO.

1942
Podlegli AK harcerze z Organizacji Małego Sabotażu „Wawer” walcząc z niemieckim okupantem zamazali 250 tablic z niemieckimi nazwami warszawskich ulic i rozrzucili 40.000 patriotycznych ulotek w stolicy.

Jan Bodakowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here