Po Brexicie będzie podatek od pracowników z krajów UE. Już od kwietnia będzie podatek od pracownika spoza UE. Skończy się parcie emigrantów na Wyspy?

Po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii brytyjski rząd rozważa wprowadzenie podatku, który mieliby płacić pracodawcy zatrudniający wykwalifikowanych pracowników z krajów UE. Za każdego zatrudnionego musieliby odprowadzić 1 tys. funtów (ok. 1200 dol.) rocznie – podała w środę agencja Reuters.

Brytyjski minister ds. imigracji Robert Goodwill powiedział w środę w czasie komisji w Izbie Lordów, że podatek ten jest „czymś, co można by było wprowadzić” w odniesieniu do pracowników z państw Unii Europejskiej.

Zobacz też: Od 1 stycznia tną i upraszczają podatki. Kto? Rumunia, Słowacja, Węgry, Włochy, Wielka Brytania… A Polska brnie w socjalistyczne rozwiązania [KOMENTARZ]

Wielka Brytania wprowadziła już „podatek od pracownika”, którym obciążane będą firmy zatrudniające pracowników spoza państw Unii Europejskiej. Zacznie obowiązywać od kwietnia.

Jak przypomina Reuters, w myśl obecnie obowiązujących przepisów opartych na swobodzie przepływu osób, w Wielkiej Brytanii mogą bez przeszkód mieszkać i podejmować pracę obywatele pochodzący z 27 pozostałych krajów UE. Po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii ma się to jednak zmienić.

Minister Goodwill zapowiedział też możliwość uruchomienia programu, zgodnie z którym do Wielkiej Brytanii mogliby przyjeżdżać na krótkoterminowe kontrakty pracownicy rolni.

PAP

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here