Rosjanie mają sex-taśmę z Trumpem? Największe media na świecie łyknęły fejka przygotowanego przez 4chan

Portal Buzzfeed a za nim m.in. CNN oraz SkyNews, opublikował raport, wg którego rosyjskie służby mogą być w posiadaniu materiałów kompromitujących Donalda Trumpa. Chodzi przede wszystkim o rzekome nagranie video, na którym Trump uprawia „perwersyjny seks” z prostytutkami.

Do nagrania miało dojść podczas wyborów Miss Universe w Moskwie w 2013 roku, na których Trump był jednym z jurorów. Całość miała być zaaranżowana i nagrywana przez rosyjską Federalną Służbę Bezpieczeństwa. Wg raportu jest to materiał na tyle kompromitujący, że Rosjanie mogli i mogą poprzez szantaż wywierać zasadniczy wpływ na Trumpa.

Zobacz też: Mały biznes wierzy w Trumpa. „Dawno nie było takich wskaźników”. Najwyższy od 37 lat skok w amerykańskim indeksie optymizmu

W ubiegłym tygodniu Obama i Trump mieli dostać dwustronicowe streszczenie raportu przygotowanego przez byłego brytyjskiego oficera wywiadu pracującego w Rosji. Raport w całości zmieścił portal Buzzfeed. W raporcie znajdują się także informacje dotyczące współpracy rosyjskich służb z otoczeniem Trumpa. Trump miał otrzymywać wsparcie od Kremla od 2012 roku.

W raporcie znajduje się informacja, że rosyjski wywiad przekazywał Trumpowi i jego bliskim współpracownikom informacje wywiadowcze dotyczące m.in. Hillary Clinton i Partii Demokratycznej. Amerykańskie służby miały uznać raport za wiarygodny jednak na razie nikt tego nie potwierdził.

Na portal posypały się gromy za publikację niepotwierdzonego dokumentu. Dziennikarze i politycy zarzucają Buzzfeed publikację fałszywej wiadomości, czyli dokładnie to o co demokraci mieli pretensję w czasie kampanii prezydenckiej. Sam Donald Trump nazwał te rewelacje kłamstwem i politycznym polowaniem na czarownice.

Po kilku godzinach okazało się, że raport jest jedną wielką ściemą przygotowaną przez użytkowników portalu 4chan. Mike Cernovich z 4chan opowiedział całą historię raportu, który był przygotowany już 1 listopada 2016. Mike nawet się nie spodziewał, że ten dowcip ponownie odżyje w mediach.

4 KOMENTARZE

 1. Lewicowcy z partii Demokratów dwoją się i troją, by zaszkodzić Trumpowi. Ale póki co to tylko się ośmieszają 🙂
  Cały materiał okazał się fejkem 🙂

  „Na portal posypały się gromy za publikację niepotwierdzonego dokumentu. Dziennikarze i politycy zarzucają Buzzfeed publikację fałszywej wiadomości, czyli dokładnie to o co demokraci mieli pretensję w czasie kampanii prezydenckiej. Sam Donald Trump nazwał te rewelacje kłamstwem i politycznym polowaniem na czarownice.”

 2. Raport, wg którego rosyjskie służby „mogą być” w posiadaniu materiałów.
  „raport” w którym „mogą być”.
  Niby żydy a głupie (i wredne oczywiście).

 3. Niestety nie mam dobrych prognoz dla przyszłości USA ,[ zakładając że D Trump jest na
  prawdę anty systemowy tak jak to deklaruje , – bo ja jeszcze nie wierzę ] to niestety będzie
  jego prezydentura ośmieszana , potem podważana , następnie będą próby usunięcia go
  na drodze prawno – konstytucyjnej , w końcu gdyby to wszystko zawiodło pojawi się opcja
  usunięcia prezydenta przy pomocy starej dobrej amerykańskiej metody – zamachu na życie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here