Tusk straszy PiS obcięciem funduszy europejskich jeżeli nie ulegną opozycji. „Każdy, kto będzie miał złą wolę będzie miał mocne argumenty”

Donald Tusk. Foto: PAP/Maciej Kulczyński

W wywiadzie dla tvnBiS przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk przestrzegł polityków partii rządzącej, że jeżeli nie ulegną opozycji to Unia Europejska może odciąć Polskę od funduszy. Ubrał to oczywiście w słowa troski o losy naszego kraju.

– Wszyscy obserwują to, co dzieje się w polskim parlamencie, z niepokojem, a czasem z brakiem zrozumienia dla tej sytuacji – powiedział Tusk.

Zobacz też: Kukiz zapowiada powrót Donalda Tuska do PO

– Odpowiedzialność zawsze w dużo większym stopniu spoczywa na władzy, dlatego nie mam wątpliwości, że to rolą władzy, PiS-u i szefostwa parlamentu jest uczynienie tego pierwszego kroku, aby dać przestrzeń do kompromisu – dodał. – Jest oczywiście druga rzecz, być może w perspektywie najbliższego roku, a nie tygodnia, najważniejsza: to pewność, że budżet naszego państwa został uchwalony we właściwy, legalny sposób. Nie możemy pozwolić, by Polska była w tej przestrzeni ryzyka, że ma budżet, który nie do końca jest legalny.

Pytany, czy jego zdaniem trwający kryzys może wpłynąć na to, że unijne fundusze dla Polski będą zagrożone, stwierdził: – Każdy, kto będzie miał złą wolę i będzie dociekliwie chciał sprawdzać prawną sytuację Polski z dwuznacznie uchwalonym budżetem, będzie miał mocne argumenty. Trzeba zrobić wszystko by nikt, kto będzie chciał wykorzystywać tę sytuację, tych argumentów nie miał.

Donald Tusk włączył się aktywnie w sejmowy spór. W wywiadzie wyraźnie wsparł opozycję i postraszył PiS obcięciem funduszy. PiS nie ma zamiaru się cofnąć w sprawie uchwalonego budżetu ale Tusk dał cenną wskazówkę opozycji: negujcie legalność budżetu a na najwyższych szczeblach Unii Europejskiej już będą wiedzieli co z tym zrobić czyli jak utopić pisowski rząd. Taki mały szantażyk i pomoc w walce z rządem od zatroskanego Donalda.

Zobacz też: Niemieckie władze to albo idioci albo mają innych za idiotów. Najpierw podkręcili falę migrantów a dzisiaj jej ograniczenie uznają za swój sukces

7 KOMENTARZE

  1. Oho, strach się bać.

    Ryży Złodziej chyba zapomniał, że od kiedy nie może już Makreli nic załatwić w Generalnej Guberni, jest Fuhrerowi potrzebny do niczego (orgazmy udawała, gdy wyjadał jej okruchy kałowe) i jego kadencja Naczelnego Folksdojcza Europy się właśnie kończy.

  2. Nie chce mi się wierzyć, że ten cały układ, z UE i Tuskiem jako jego epizodzikiem, sam się „masakruje” w tak głupi sposób. Widać tu jakąś wiarę w swe moce, – bo przecież dotychczas mieliśmy tyle władzy, robiliśmy co chcieliśmy, to teraz nie może się to, ot tak skończyć.

  3. Rude ścierwo już nic nie może. Tylko w ten sposób sam udowadnia, że jest pajacem na sznurku.

    Ale najśmieszniejsze jest to, że ci, na których się to rude ścierwo powołuje sami są już tylko żałosnymi pajacami. Ich czas się skończył. W ciągu najbliższych dwóch lat wybory wywrócą cała scenę polityczną w Europie i rozpocznie się demontaż najbardziej idiotycznej instytucji politycznej w dziejach …

    • Posłanka Małgorzata Wassermann postawi go jeszcze przed sądem za przekręty w Amber Gold. Już się wypowiedziała, że ruda małpa może zostać postawiona przed polskim sądem kryminalnym, a nie Trybunałem Stanu.

  4. Ryży śmieć won z tą pałą złodziejską!!! Qrwa żydowskarzygać mi się chce jak na niego patrzę.Szmato do ruiny doprowadziłeś Polskę.Frajerze nie wracaj bo cię Polacy POwieszą na kolumnie Zygmunta za jaja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here