Wicemarszałek Tyszka (Kukiz): PO liczy na spektakl medialny i destabilizację państwa

wicemarszałek Stanisław Tyszka - Kukiz'15 fot,PAP

PO liczy na spektakl medialny i destabilizację państwa – powiedział w czwartek wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz’15), pytany w radiowej Trójce, czy możliwe jest siłowe usunięcie posłów opozycji z sali plenarnej Sejmu.

Tyszka ocenił, że usuwanie protestujących posłów siłą byłoby „spektaklem medialnym”. „Podejrzewam, że na to liczy Platforma. Możliwe, że też liczy na destabilizację państwa związaną z tym, że gdy nie będzie pewności, czy budżet został uchwalony legalnie, czy nie, to mogą zostać zakwestionowane środki z Unii Europejskiej” – powiedział. Jak dodał, „obowiązkiem marszałka jest doprowadzenie, by sala plenarna była dostępna dla posłów, którzy chcą wykonywać swój mandat.

W ocenie wicemarszałka, obecna sytuacja w Sejmie dowodzi „degeneracji partyjnej klasy politycznej”. „Gdybyśmy mieli Jednomandatowe Okręgi Wyborcze, to mogłaby być wprowadzona instytucja odwołania posła i myślę, że wielu posłów, z jednej i z drugiej strony, mogłoby zostać przez obywateli odwołanych” – zaznaczył.Tyszka powiedział również, że dzisiejsze, wznowione posiedzenie Sejmu, poprowadzi marszałek Kuchciński, bo to on „jest odpowiedzialny za tą sytuacje, również za jej wywołanie i zaostrzenie”.Wicemarszałek został spytany też, czy Kukiz’15 zwróci się do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie legalności uchwalenia ustawy budżetowej. Odparł, że tak, „jeśli Kukiz’15 znajdzie roztropnych partnerów, bo trzeba mieć 50 podpisów pod takim wnioskiem”. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here