Szwecja znów zaskakuje: przerwa na seks w trakcie pracy. Z partnerem lub…innym pracownikiem. Trzeba dbać o samopoczucie załogi

Szwedzki radny zaproponował, żeby mieszkańcy tego kraju mogli mieć godzinną przerwę na seks w godzinach pracy. Jak uzasadnia, dla poprawy wzajemnych relacji.

Per-Erik Muskos, radny miasta Overtornea, chciałby, żeby Szwedzi mieli w pracy przerwę na seks – te na kawę są dla niego ewidentnie zbyt konserwatywne.

Miałoby to poprawić relacje męsko-damskie, gdyż zdaniem Muskosa pary mają mało czasu, by ze sobą przebywać. Nowa przerwa w pracy wpłynęłaby za to pozytywnie na ich kontakty.

Nie jest jednak powiedziane, że przerwę trzeba by wykorzystywać na seks z partnerem, do którego dojazd mógłby być długi i męczący… Substytutem w takim przypadku mogliby zostać inni pracownicy.

W Szwecji taki pomysł nie jest szokujący, jednak nad Wisłą sama jego propozycja wywołałaby z całą pewnością niemałe oburzenie.

Psychoseksuolog Bianka Beata Kotoro twierdzi, że pomysł nie sprawdzi się w naszym kraju z powodu kontekstu kulturowego.

Szwecja to kraj, w którym jest problem z relacjami. Wymyślają różne rzeczy, które mogą wydawać się abstrakcyjne – mówiła Kotoro.

Warto pamiętać, że woda tudzież kawa wypita w dobrym towarzystwie również wpływa pozytywnie na nasz humor, na nasze relacje – dodaje.

Z kolei coraz powszechniejsze staje się wprowadzenie takiego rozwiązania jak masaż w przerwie od pracy.

20 KOMENTARZE

 1. Lewicowo uformowanym móżdżkom wszystko kojarzy się z seksem ponieważ przez lata był on tematem tabu.
  Ciekaw jestem, co by powiedziała jakaś brzydula, na którą nikt nie chce spojrzeć, a przecież też czasami ma chcicę. Pewnie, że czuje się ofiarą dyskryminacji i wykluczenia.

   • To jest myśl. Skoro młodych „uchodźców” ponoć aż jądra bolą z braku kobiet, to może zaistnieć jakaś symbioza:-)

  • Zwracam uwagę na przepowiedni ks. Klimuszki i innych w których padał, że tzw. „zachód” zostanie zmyty przez gigantyczne fale, wybuchy wulkanów i trzesienia ziemi.
   Teraz to zaczyna nabierać kształtów.

 2. Nie ma to jak sobie ulzyc w zyciu i posmiac sie z tych prymitywnych szwedow…maja problemy na kazdym polu… Sa tacy nieporadni…a teraz jeszcze ten pomysl szwedzkiego radnego.

  A tak serio…zenujacy artykul. Szwedzi maja problemy z relacjami….a przepraszam bardzo…kto ich nie ma? 😉

 3. No, a wszyscy tacy byli oburzeni jak w Stratton Oakmont pracownicy sobie nastrój poprawiali. Szwedzi są sto lat za murzynami, nic nowego.

 4. Nazjeżdżało się Polek do lewackiej Szwecji to i Szwedzi chcą przerwy na seks. A w Polsce trzeba wprowadzić przerwę na kielicha, Przemysław się ucieszy.

 5. Proponuje, żeby każdy miał możliwość zaproszenia na godzinną przerwę Andersa Breivika, w celu odstrzelenia jednego ‚lewaka’…

 6. szfecja to od jakiegoś czasu dziki i zacofany kraj…, właściwie Szwedzi pewnie nie są niczemu winni, ale jak zwykle wina leży w bierności w stosunku do swoich bolszewickich i marksistowskich przywódców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here