Makłowicz vs TVP. „Wiedział, że gra w spocie”. Kucharz odpowiada: Nie dam się wciągnąć w politykę. Ktoś tu kręci…

Robert Makłowicz. / fot. Wikipedia/Bieniecki Piotr

Konflikt Roberta Makłowicza z Telewizją Polską trwa. Po tym jak najpopularniejszy kucharz w Polsce oświadczył, że jego słowa zostały zmanipulowane w spocie TVP, otrzymał wiadomość, że telewizja zrywa z nim współpracę.

W międzyczasie do gry włączyła się reżyserka spotu Ewa Świecińska.

Na Twitterze Świecińska przedstawiła swoją wersję wydarzeń. „R. Makłowicz wiedział, że gra w spocie Promo TVP, bo dostał scenariusz. Nie podobało mu się, że występuje z innymi kolegami” – napisała.

Świecińska twierdzi też, że Makłowicz obrażał na planie Danutę Holecką, Krzysztofa Ziemca i Marzenę Paczuską. Miał też naśmiewać się z wypadku premier Beaty Szydło. Podobno jedynym motywem, żeby wziąć udział w promocji TVP, był brak zainteresowania innych stacji współpracą z nim.

„Tekst, który powiedział pan R. Makłowicz w spocie jest prawdziwy, bo TVP rzeczywiście jest słodka i doskonała, skoro płaciła za program autorowi, który się wstydzi, że w niej pracuje” – zakończyła.

Oświadczenie Świecińskiej: 

„Nie dostałem scenariusza, nikt mi go nie pokazał, niczego nie podpisałem” – stwierdził Makłowicz w rozmowie z Wirtualnemedia.pl. W związku ze stanowiskiem Świecińskiej odpowiedział na facebooku. 

„Pojawiają się kolejne głosy drugiej strony, jak niestety muszę nazwać mych interlokutorów z TVP. Zabrała go również Pani Ewa Świecińska, reżyserka odpowiedzialna za powstanie i kształt feralnego spotu. Zarzuca mi po wielekroć mijanie się z prawdą. Nie zamierzam jednak detalicznie roztrząsać jej wersji wydarzeń, gdyż tak się ona ma do rzeczywistości, jak śledź po japońsku do Tokio i Osaki” – pisze w znanym sobie stylu.

„Przez 20 lat trzymałem się z dala od polityki i teraz też nie dam się w nią wciągnąć. Niezależnie od tego, kto rządziłby telewizją publiczną, na podobną manipulacje zawsze zareagowałbym tak samo” – podsumował.

Czytaj całość:

źródło: facebook

Zobacz:  Makłowicz: TVP zmanipulowała moje słowa w spocie promocyjnym. Zobacz co oburzyło znanego kucharza [WIDEO]

Źródła: wolnosc24.pl, wirtualnemedia.pl

9 KOMENTARZE

 1. Najlepszy kucharz w Polsce? Kucharz-amator, do tego dosyć słaby. I wie to każdy, kto zna się na różnej kuchni i ogląda jego programy, oraz każdy kto miał z nim do czynienia.
  Na koszt TVP robił spore wycieczki i trochę się dorobił, ale ktoś mu na to pozwolił. Prawdziwymi kucharzami (piszę o tych medialnych) są Okrasa, Sowa (niezależnie od afery podsłuchowej), Rączka, Wachowicz (choć amatorka), czy był M. Kuroń.
  A z Makłowicza taki kucharz jak z Ikonowiczówny Gessler.

  • on nie jest kucharzem, tylko krytykiem kulinarnym, dzinnikarzem, publicystą i autorem książek (nie kucharskich) Ach ta wszechobecna manipulacja w mediach
   😀

 2. Bo nie o gotowanie w jego programach chodziło baranie łby. Jeden z lepszych twórców, z przyjemnością się go oglądało. Tvpis psia krew

 3. tak naśmiewał… przecież od dawna wiadomo, że to pisior, a poza tym nazywanie go kucharzem jest lekkim nadużyciem, on nie umie gotować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here