Najwyższy Czas! Numer 13/2017. Już w kioskach oraz online

„Najwyższy Czas!” to największy magazyn w Europie, który bieżące wydarzenia komentuje z perspektywy konserwatywnej (społecznie) i liberalnej (ekonomiczne). To także najstarszy tygodnik na polskim rynku, nie licząc tych, które wcześniej zaliczyły bliższą bądź mniej pogłębioną współpracę z komuną. Przez 26 lat swojego istnienia twardo staliśmy po stronie wolności. Również teraz nie kłaniamy się politycznej poprawności. Możemy sobie na to pozwolić, bo nie korzystamy z pieniędzy publicznych kolportowanych pod przykrywką reklam spółek skarbu państwa czy też innych dotacji.

Najnowszy numer (10/2017) „Najwyższego Czasu!” w kioskach jest dostępny od poniedziałku. Wersję elektroniczną można nabyć jako e-wydanie PDF (TUTAJ) oraz w sklepie Google Play (telefony i tablety z systemem Android – TUTAJ), a także w AppStore (urządzenia Apple np. iPhone, iPad – TUTAJ). Polecamy w nim szczególnie:

WIATRAKI MIELĄ PO STAREMU: Trzęsienia ziemi nie było. Nie pękły tamy i bałwany morskie nie zalały Kraju Tulipanów. W ubiegłotygodniowych wyborach parlamentarnych w Holandii antysystemowcom z Partii Wolności nie udało się rozbić dotychczasowego układu i wszystko pozostało po staremu. Kilkanaście ugrupowań politycznych w Izbie Reprezentantów i konieczność żmudnego klecenia chwiejnej koalicji.

WOJNA O „POLEXIT”: Po słowach prezydenta Francji Hollande’a rozgorzała prawdziwa burza, w efekcie której w sondzie umieszczonej na stronie wolnosc24.pl zwyciężyła propozycja, by ogłosić referendum w sprawie opuszczenia Unii Europejskiej przez Polskę. W naszej sondzie wzięło udział blisko 10 tysięcy internautów.

POLACY MOGLIBY BYĆ MAJĘTNI: – Jestem całkowicie przekonany, że Polska tradycja i kultura sprzyjają bogaceniu. Przecież I Rzeczpospolita była bardzo bogatym krajem. Założyciel rodziny Blikle, która ma dzisiaj sieć cukierni, przyjechał w XVIII wieku za chlebem do Polski ze Szwajcarii. Każdy pamięta wjazd Jerzego Ossolińskiego do Rzymu, kiedy to gubił ku uciesze tłumu złote podkowy. To bogactwo nie dotyczyło tylko magnatów. Do Polski uciekali nawet chłopi z państw ościennych, ponieważ u nas żyło się po prostu lepiej. Oznacza to, że polska kultura nie przeszkadza bogaceniu się; Polacy mogliby być majętni – wywiad Rafała Pazio ze Sławomirem Mentzenem.

CAŁY SPIS TREŚCI:

KRAJ

● Polacy mogliby być majętni – ze SŁAWOMIREM MENTZENEM rozmawia Rafał Pazio.
● Faszyzm podmywa Europę – Stanisław Michalkiewicz
● Miałkie prawo – Janusz Korwin-Mikke
● Wojna o „Polexit” – Redakcja wolnosc24.pl
● Na złość babci z Wehrmachtu – Krzysztof M. Mazur
● Zbyteczne fundusze unijne – Marek Łangalis
● Mydlenie oczu – Leszek Szymowski
● „Polexit” czas zacząć – Marian Miszalski
● Krok w przód i dwa kroki w tył – Michał Fiszer
● Tematy zastępcze – Leszek Szymowski

ŚWIAT

● Holandia: Wiatraki mielą po staremu – Olgierd Domino
● Rosja-Turcja: Spotkanie „na wysokim szczeblu” – Marek A. Koprowski
● Francuzi o wyborze Tuska – Bogdan Dobosz
● Niemcy: Tureckie problemy – Tomasz Mysłek
● Chiny-Niemcy: Wielkie zderzenie – Wojciech Tomaszewski
● W Korei wciąż się kotłuje – Redakcja wolnosc24.pl

PUBLICYSTYKA

● Droga do Kazachstanu – Marek A. Koprowski
● Niebezpieczny Milo Yiannopoulos – Natalia Dueholm
● Genetycy na tropie Piastów – Mariusz Kowalski
● Szamani, homeopaci, farmaceuci – Wojciech Grzelak
● Libertarianizm – czy to gdzieś działało w praktyce? – Jakub Wozinski
● Co się stało w Londynie – Redakcja wolnosc24.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here