Trump zapowiada gigantyczną obniżkę podatków! „Redukcja większa niż za Reagana”. Zero procent jeśli mało zarabiasz a maksymalnie kilkanaście

Donald Trump. / Dostawca: PAP

W sobotni wieczór na antenie Fox News prezydent Donald Trump zapowiedział znaczącą obniżkę podatków dla małych przedsiębiorców i podmiotów indywidualnych. Zdaniem prezydenta USA podatki powinny mieć poziom od kilku do kilkunastu procent, a nie jak obecnie ponad trzydziestu (36-38 procent – Red.).

W trakcie wywiadu na antenie Fox News z Jessem Watersem Trump zapowiedział radykalną obniżkę podatków, największą od czasów Ronalda Reagana (Prezydent USA w latach 1981-1989).

Czytaj też: Trump na wojnie z biurokracją. „Miliardy i miliardy dolarów są marnowane”. Największa redukcja aparatu urzędniczego od II WŚ

– Obniżymy podatki w sposób zasadniczy, to będzie obniżka do 15 procent z 36/38 procent obecnie i wyższych w niektórych przypadkach. Jesteśmy najbardziej opodatkowanym narodem na świecie. Teraz zaczynamy obniżkę tych podatków – zapowiedział Trump. Zdaniem Prezydenta USA podział na wiele grup rożnie opodatkowanych według dochodów jest zły, takich podziałów miałoby być co najwyżej trzy.

– Widziałbym 0 procent podatku jeżeli masz niewielki dochód. W przypadku większych dochodów miałoby to być 10, 12,5-15 procent. Nad tymi liczbami ciągle pracujemy. Ale to będzie najwyższa obniżka podatków od czasów Reagana. To będzie prawdopodobnie większe od obniżki Reagana – mówił prezydent.

Dziennikarz odparł: Bardzo dobrze, bo potrzebuję pieniędzy.

Czytaj więcej: Trump chce obciąć wydatki rządu USA o jedną czwartą! Plan na 100 dni: zlikwidować biurokrację i kosztowne programy. „Potrzebujemy chudego budżetu”

Przypomnijmy, że wcześniej Trump zapowiedział zmniejszenie wydatków w trakcie jego prezydentury o 1/4. Pierwszym krokiem do tego jest debiutancki budżet, w którym proponuje zwiększenie pieniędzy na obronność, ale znaczne zmniejszenie na biurokrację, wiele zbędnych instytucji miałoby w ogóle być pozbawionych finansowania.

10 KOMENTARZE

  1. Nareszcie. Po anty-rynkowym pitoleniu o clach i ograniczaniu wiz pracowniczych moze wreszcie Trump zrobi cos naprawde sensownego. Bede trzymal kciuki bo zycze Amerykanom dobrze, a poza tym obnizka podatkow tam moze zmusic do ich obnizki takze w innych krajach. Wojna podatkowa jest znacznie lepsza niza wojna handlowa…

  2. A ja nie rozumiem po co w ogóle podatek dochodowy, w wielu stanach on przecież nie obowiązuje. Podatek dochodowy pierwszy raz w historii USA wprowadził Woodrow Wilson, tuż przed I wojną światową, tak jak by wiedział, że ona nastąpi, tak się jakoś przyjęło, że trzeba opłacić wojsko, ale nikt nie mówi, że tak naprawdę trzeba opłacić bandę niepotrzebnych urzędników.

    • No nie do końca 0 podatek, wszyscy muszą płacić 10% federalnego. To jednak pokazuje że są stany które pomimo że płacą jedynie 10 do Waszyngtonu, rozwijają się prężnie np. Texas.

  3. U nas zwiększa się podatki, żeby zbroić oddziały do ściągania harczu. Ciekawe, czy uzbrojony urzędnik skarbowy będzie mógł wykonać egzekucję na miejscu?

  4. Brawo Tramp.
    Jestem wielka fanka wielkiego biznesmena który dba o ludzi a nie o kieszeń nadętych urzedasow pod przykrywka swojej chciwości. Mniej podatków wiecej PKB wiecej bogatych ludzi i wiecej pieniędzy dla wszystkich a mie tylko dla tych co w rządzie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here