Łukaszenka: Niepokoją nas działania „piątej kolumny”. To łajdaki kierowani przez zachodnie służby

Źródło: PAP/Marcin Obara Prezydent Republiki Białoruskiej Alaksandr Łukaszenka

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka podkreślił w poniedziałek, że władze w Mińsku bardziej niż zwiększeniem obecności NATO przy granicach są zaniepokojone próbami zwiększania napięcia wewnątrz kraju przez „piątą kolumnę”.

„Nie mogę powiedzieć, żebyśmy mieli za dużo problemów z powodu pewnej konfrontacji między naszą grupą białorusko-rosyjską a oddziałami NATO, które dzisiaj rzeczywiście się ożywiło, umacnia się, rozmieszcza dodatkowe kontyngenty wojsk u naszych granicach. To, szczerze mówiąc, martwi nas mniej niż próby zwiększania napięć na Białorusi” – powiedział białoruski prezydent podczas narady poświęconej koncepcji manewrów wojskowych Zapad-2017..

„Chodzi o próby naszej „piątej kolumny”, przy wsparciu i finansowaniu przez zachodnie fundacje i kierowaniu przez zachodnie służby specjalne naszymi skończonymi łajdakami, którzy uciekli za granicę” – cytuje jego słowa agencja BiełTA.

W czasie tego samego spotkania Łukaszenka mówił również o incydentach, do których dochodzi na granicach, m.in. o próbach przewożenia broni, innych niebezpiecznych przedmiotów i materiałów. „Na przykład dzisiejsze wydarzenie na granicy państwowej, w tym przypadku na granicy białorusko-ukraińskiej, kiedy trzeba było użyć broni. I na kierunku zachodnim, gdzie wykryto granaty napełnione jakimś proszkiem – w tej sprawie trwa dochodzenie” – mówił Łukaszenka. Dodał również, nie podając szczegółów, że na pokładzie samolotu lecącego tranzytem przez Białoruś z Armenii do jednego z krajów europejskich wykryto substancje radioaktywne.

„To wszystko świadczy o tym, że nie można się rozluźnić. Powinniśmy zachować czujność i w żadnym wypadku nie dać pretekstu do destabilizacji sytuacji w kraju” – oświadczył Łukaszenka.

W czasie tego samego spotkania Łukaszenka oświadczył, że planowane na ten rok manewry Zapad-2017 powinny być otwarte i przejrzyste dla obserwatorów z NATO. (PAP)

Zobacz:  „Partnerzy z NATO” dostaną zaproszenie na manewry Zapad? Rosjan ma być trzy razy mniej niż Białorusinów

4 KOMENTARZE

  1. dziwny ruch się zrobił na całym wschodzie, a teraz jeszcze Łukaszenka ma obawy że chcą go wychuśtać – oby to nie był zaczątek większego rozpiździelu.

  2. Nie poważne problemy gospodarcze ” tylko poważnych wrogów , którzy te problemy im stwarzają , nie tylko im zresztą . Są różne wojny , krwawe , gospodarcze , celne , propagandowe , ,, Tajne fronty ” – wywiadów – cały wachlarz .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here