Uwaga! Nowy sposób bankomatowych złodziei. Zobacz co tym razem wymyślili

źródło: City of London

Londyńska policja poinformowała, że bankomatowi złodzieje znaleźli nowy sposób na kradzież pieniędzy. W połowie lutego funkcjonariusze natknęli się na pierwszy bankomat, który „wyposażony” był w mikrokamerki. Niedługo później zidentyfikowano kolejne trzy takie miejsca. Trwa śledztwo w sprawie, na razie nie dokonano żadnych aresztowań.

Na pierwszy przypadek bankomatu z mikrokamerkami policja wpadła 18 lutego. Kolejny wykryto dwa tygodnie później. Kilka dni temu odnotowano dwa następne takie przypadki.

źródło: City of London

„Zdecydowana większość bankomatów znajdujących się w Londynie jest zupełnie bezpieczna, ale faktem jest, że oszuści nie mają problemów z wykorzystaniem każdego z nich przeciwko nam” – komentował Matt Clarke z londyńskiej policji.

Kamerki zdradzają jedynie małe, praktycznie niezauważalne dziurki w obudowie bankomatu. Tak przystosowany do przestępstwa punkt, w którym pobieramy nasze pieniądze, jest o tyle niebezpieczny, że sprzęt przestępców jest trudny do zauważenia.

źródło: City of London

Na razie w Polsce, złodzieje nie wpadli na ten sposób wykorzystania technologii do kradzieży. Wypłacając swoje oszczędności powinniśmy jednak pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności i zwracać uwagę na każdy podejrzany element bankomatu.

Zobacz: TYLKO U NAS! Ekspert zdradza tajemnicę wysokich rachunków za prąd. Zobacz czy dotyczy to także ciebie

Źródło: polishexpress.co.uk

13 KOMENTARZE

 1. Ja od zawsze wbijając PIN zasłaniam przyciski drugą ręką tak żeby osoby stojące za mną nic nie podejrzały (to też działa na kamerki). Możecie mnie nazwać paranoikiem, ale swoje wiem. Gdybyśmy płacili złotymi monetami, a nie bezwartościowym pieniądzem fiducjalnym występowałby inny problem – masowych ulicznych napadów rabunkowych. W Polsce gdzie etatyści/lewaki różnej maści ograniczyli możliwość posiadania broni samoobrona, a tym bardziej obrona własności prywatnej to fikcja.

  • placi sie srebrem na codzien. Chyba ze jestes bogaty i kupujesz grubo i placisz 5tysiami. To tak klamke musisz miec.

   • Srebrem? A gdzie używają jeszcze srebrnych monet? U nas nawet groszówki nie są już mosiężne tylko stalowe powlekane.

  • Sądzisz że przestępcy myślą w ten sposób?
   „O, wypłacił z bankomatu 5.000 zł! Ech, gdyby to było prawdziwe złoto to bym napadł… A tak… 5.000 zł fiducjarnych papierków… Po cholerę mi one? Nie napadnę na tego gościa… Niech sobie spokojnie idzie”.

 2. W najciekawszych przypadkach bankomat był doposażony w skaner karty i kamerę do PIN-u lub w jakąś nakładkę na klawiaturę wyglądającą jak normalna klawiatura, która nagrywała piny. W tym wypadku zasłanianie ręką nic by nie dało

 3. wszystkie oszczędności do skarpety jak nasz wódz Jarek… i po problemie ! do tego jeszcze kot obronny i jesteśmy safety 🙂

 4. Dlatego lepiej wypłacać pieniądze w miejscach gdzie kręci się dużo ludzi, np. centrach handlowych. Co prawda nadal istnieje ryzyko, że oszust przebrany za pracownika Euronet zamontuje jakąś nakładkę, ale jednak taki numer jest mniej prawdopodobny.

 5. „Na razie w Polsce, złodzieje nie wpadli na ten sposób wykorzystania technologii do kradzieży.”
  Po przeczytaniu tego artykułu na pewno się zainteresują wykorzystaniem tej technologii do kradzieży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here