Siedem przeszczepionych serc nie pomogło. W wieku 101 lat zmarł najbogatszy nowoczesny kanibal – David Rockefeller. Miliarder i finansista, który uwierzył w nieśmiertelność

fot. PAP

David Rockefeller, amerykański miliarder oraz głowa słynnej rodziny finansistów zmarł dziś w swoim domu w Pocantico Hills w stanie Nowy Jork. Przeżył ponad 101 lat. Informację o jego śmierci podał i potwierdził „New York Times”.

Przyczyną śmierci była niewydolność serca. Rockefeller był do tej pory jedynym człowiekiem, który przeszedł siedem transplantacji serca. Kolejnym operacjom, z nadzieją na jak najdłuższe życie, poddawał się on od dłuższego czasu dość regularnie.

Rockefeller wymieniał nie tylko serce, przechodził także transplantacje nerek. Miliarder zaliczany do grona najbogatszych ludzi na świecie (a na pewno najbardziej wpływowych) wydawał fortunę na przedłużenie swojego życia, jak sam mówił chciał dożyć 200 lat.

Zobacz też: Nie cieszcie się, że George Soros wkrótce umrze. Jego syn nie jest lepszy

David był wnukiem słynnego Johna Rockefellera, założyciela firmy Standard Oil i pierwszego miliardera w historii ludzkości. Urodził się w Nowym Jorku w 1915 roku.

Rockefeller studia na Uniwersytecie Harvarda ukończył jeszcze przed wybuchem II wojny światowej (1936 r.), doktorat z ekonomii na Uniwersytecie Chicagowskim obronił w trakcie jej trwania (1940 r.). W 1946 r. rozpoczął karierę w Chase National Bank, którego następnie został prezesem. Prócz działalności w sektorze bankowym, David Rockefeller przez wiele lat zarządzał także majątkiem rodzinnym.

Rockefeller ze względu na wielki majątek jakim dysponował od lat był zaangażowany politycznie, często będąc „łącznikiem”, dzięki któremu politycy załatwiali różnorakie sprawy. W 2006 roku nawiązał współpracę z byłymi dyrektorami Goldman Sachs celem utworzenia specjalnego funduszu w Waszyngtonie, dzięki któremu miano wspierać odpowiednich polityków.

Źródła: New York Times/bankier.pl/en.wikipedia

27 KOMENTARZE

 1. Może będę chamski, ale co tam. Jeszcze jeden, jeszcze jeden!!! I kolejny powinien trafić do piekła. Jednak taka szuja, a śmierci się bał. Czyli swoje życie cenił sobie.

 2. „Rockefeller ze względu na wielki majątek jakim dysponował od lat był zaangażowany politycznie, często będąc „łącznikiem”, dzięki któremu politycy załatwiali różnorakie sprawy.”
  cóż za eufemizm! kto wam to redaguje? – Michnik? jakim on był łącznikiem? politycy, jak to mawia Michalkiewicz, skakali z gałęzi na gałąź na jego rozkaz! trząsł połową świata i dalej jego z piekła rodem kompani, trzęsą! fundują nam szczepionki, GMO, inwigilację i chipa w d…!
  przyjazna rada: nie róbcie przedruków z NYT…. mimo wszystko macie wyższy poziom

 3. 6 A teraz umarli w dobrobycie i bogactwie. Nie zaznali ucisku i rzezi za swego życia, ale umarli w chwale i nie wykonano nad nimi wyroku za ich życia”.
  7 Wiedzcie, że ich dusze pójdą do Szeolu i zaznają nędzy i ucisk ich będzie wielki.
  8 W ciemności i okowach i palących płomieniach dusze wasze przyjdą na wielki sąd i wielki sąd trwać będzie po wszystkie pokolenia na wieki. Biada wam, bo nie zaznacie pokoju.

 4. „Wspierać odpowiednich polityków” czyli mówiąc po ludzku przekupywać i korumpować ich. Nawiasem, tropy prowadzą dalej, bo w podobnym sojuszu ze środowiskiem Goldman Sachs jest George Soros – lewacka świnia.
  To gdyby ktoś jeszcze miał wątpliwości, jaka grupa etniczna kontroluje świat finansów w Stanach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here