Cała Polska szukała dla niej Wojtka. Okazało się to sprytną kampanią reklamową [VIDEO]

Dee Dee. Foto: yt.com

17 marca na YouTube pojawiło się nagranie pięknej dziewczyny z USA, która szukała chłopaka z Polski. Polski Internet rzucił się na pomoc dziewczynie. Dzisiaj okazało się, że była to sprytna kampania reklamowa.

Dee Dee, bo tak się przedstawiła Amerykanka i w rzeczywistości tak naprawdę ma na imię, poszukiwała tajemniczego Wojtka z Polski. Chłopak rzekomo zauroczył ją podczas spotkania w klubie. Chciała go odnaleźć bo uważa, że to jej wymarzony mężczyzna.

Polski Internet, a za nim ogólnokrajowe media, szybko podchwyciły temat i nagranie Dee Dee pojawiło się na największych portalach oraz w programach telewizyjnych.

Czasem posłużyło jako temat do żartów. Standuper Wojtek Fiedorczuk nagrał swój apel, wyjaśniając, że to on jest tym tajemniczym Wojtkiem, ale prosi o nieujawnianie jego tożsamości gdyż ma żonę i dzieci i nie chce tego zmieniać a Dee Dee musiała źle zrozumieć jego słowa.

Jednak szybko okazało się, że wystąpienie Dee Dee to tylko element kampanii reklamowej znanej marki odzieżowej Reserved. Videobloger Maciej Budzich, prowadzący kanał YT Mediafun, szybko nabrał podejrzeń, że to dzieło marketingowców. Po jego nagraniu, w którym podzielił się swoimi wątpliwościami, odezwali się do niego twórcy kampanii i w wywiadzie wyjaśnili swoje intencje oraz cała kuchnię tworzenia pomysłu reklamowego.

W międzyczasie do Dee Dee odezwały się setki Wojtków z Polski, twierdzących, że to oni właśnie są tym poszukiwanym ukochanym. 🙂

Posłuchajcie sami jak wyglądało tworzenie kampanii.

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here