Włoscy emeryci ratują finanse rodzin. U nas jest odwrotnie. Emerytów trzeba holować

Emeryci

Emeryci ratują finanse jednej trzeciej włoskich rodzin – wynika z najnowszego sondażu. 93 proc. jego uczestników przyznało, że obecność osoby na emeryturze w rodzinie to prawdziwe szczęście. 40 proc. uważa, że pieniądze z emerytury poprawiają sytuację w domu.

W związku z poważnym kryzysem na rynku pracy znacznie wzrosło znaczenie dziadków w rodzinie, przede wszystkim dlatego, że doceniany jest ich wkład finansowy – tak analizuje się rezultaty ankiety, opublikowanej przez prasę. To na emerytów można w pierwszej kolejności liczyć w chwilach trudności. Mimo tego, że otrzymywane przez nich świadczenia są często niskie.

Czytaj też: Minimum 1000 złotych od marca. Emeryci będą bogatsi. Renciści też

W seniorach duży odsetek rodzin widzi ekonomiczne oparcie – wynika z ankiety zaprezentowanej we włoskich mediach. Odnotowują one istotną zmianę opinii na temat roli emerytów, którzy w przeszłości często traktowani byli jako obciążenie dla gospodarstw domowych.

Teraz postrzegani są jako ci, którzy mogą podreperować domowy budżet i odgrywają kluczową rolę w rozwiązywaniu problemów.

Czytaj też: Czeka nas trzęsienie ziemi w systemach emerytalnych

Dla jednej trzeciej Włochów nieoceniona jest pomoc seniorów w opiece nad dziećmi. Prawie 20 proc. przyznaje zaś, że bardzo szanuje życiowe rady od najstarszych pokoleń i ich doświadczenie.(PAP)

Komentarz:
Zachodowi można jedno pozazdrościć. Tam ludzie przechodzący na emeryturę mogą godnie żyć i podróżować po świecie. W porównaniu z nimi nasi emeryci, to osoby godne pożałowania. Istnienie emerytury na poziomie min. 1000 zł miesięcznie, o tym świadczy.

3 KOMENTARZE

  1. Mamy tu kilka elementów . Pierwszy , najbardziej niepopularny na portalu konserwatywnym to prawa Boskie i zasady którymi powinien sie kierować chrześcijanin w swojej drodze przez życie . Socjalizm jest antynomia chrześcijaństwa , podstawieniem , gdzie wezwanie TY masz dać (troske , współczucie , pomoc) , popowy chrześcijanin zamienia na „ja nieszczęsny , pokrzywdzony , traktowany z butą i arogancja” mam DOSTAĆ , bo Bóg jest miłosierny i ONI też powinni być miłosierni wg. przykazań zapisanych w 21 postulatach za Stoczni . Z lamentującego żebraka , popowy chrześcijanin szybko przemienia się w agresywnego terrorystę , który ma w nosie Polskę , nie zamierza nawet interesować się systemem podatkowym , ma dostac , bo ONI kradną i on też musi okradać bliżniego swego , choć udaje że że zabiera ONYM to co ONI i tak by ukradli . W końcu przychodzi odpłata i sprawiedliwość zostaje wymierzona , owoce grzechu , zaniechania są im wypłacone – w postaci emerytur. Oczywiście oświeceni libertarianie , w swym rozumie przekonani o wyższości ich rozwiazań nad prawa Boskie odrzuca ten typ rozumowania , i przy okazji emerytur , zaznaczę tylko , jesteście w połowie drogi miedzy socjalizmem i chrześcijaństwem . Element drugi , od 1989 mamy do czynienia z demontażem Polski w każdym wymiarze ,gospodarczym , kulturowym militarnym i społecznym . Mamy do czynienia z exodusem dzielnych zaradnych młodych ludzi , którzy w kazdym społeczeństwie są spiritus movens przemian , oczywiscie to też zostało zaplanowane . Jesteśmy tu gdzie jesteśmy . Dług zewnętrzny to rynkowa wartość naszych gruntów , wewnetrzny niespłacalny przez pokolenia . Przy okazji wejście do CETA skasuje częśc naszego rolnictwa , grunty potanieja i nawet dług zewnętrzny przewyższy ich wartosć . Element Trzeci – posuniecia rządu . Wymieramy , struktura demograficzna nieubłagalnie skazuje nas na likwidację . Stajemy przed wyborem albo chołubienie starych i przyśpieszona ruina państwa , albo to do czego zmuszony jest rząd , wypłacanie głodowych emerytur . Pomijajac pomagdalenkowe reminiscencje i atencję Kaczyńskiego dla poleceń z żydowskiej loży Bnai Brith , rzad nie ma innego wyjścia . To inne wyjście musiałoby się opierać na prawdzie o nas , o stanie państwa , o uwarunkowaniach zewnętrznych . To ostatnia rzecz , na która skusiłby się Kaczyński . Element czwarty – Bismarckowski system ubezpieczeń społecznych . W Niemczech w XIXw był znakomitą maszynka do zbierania kapitału na militaryzację kajzerowskich Niemiec . Po modyfikacjach stał sie typowa piramidą finansowa . To główny zabójca cywilizacji białego człowieka . Przestało sie opłacać mieć dzieci , dzieci stały sie niepotrzebne i kłopotliwe , w karierze ,w zabawie w zycie , w dażeniu do posiadania coraz wiekszego bogactwa . Emeryturę miało gwarantować państwo , czyli w istocie dzieci głupich głupich dzieciorobów . Czy kiedyś prawda nas wyzwoli ?

    • Dopiero od 1989? To niby za PRLu wszystko szlo w dobrym kierunku?! To glownie wlasnie przez komune Polska jest obecnie gleboko w szambie.

  2. Najwieksze szambo po komunie , to wychowanie społeczeństwa do apoteozy 21 postulatów , czyli niewolników , którym Pan tzw.ONI maja zrobić dobrze . Rok 1989 to umowna granica , moglismy pozbyc sie dyktatury Moskwy . Nie warto opisywać kolejnych stadiów sprowadzania Polski do państwa teoretycznego . Poziom zadłużenia struktura PKB , ilosć emerytów (2,4mln) , etatyzm (stosunkowo niski) , polski system finansowy , to rzeczy za którymi możemy tęsknie wzdychać . To nie ma nic wspólnego z zamordyzmem dyktatury szmaciaków .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here