30 tysięcy imigrantów czeka na granicy! Komisarz UE: „Polska musi ich przyjąć bez żadnych wymówek”. Ostra riposta posłanki

Do września kraje Unii Europejskiej muszą przyjąć kilkadziesiąt tysięcy imigrantów koczujących na granicy Włoch i Grecji. Co miesiąc ma do nas wpływać 4,5 tysiąca uchodźców, a za przeciwstawienie się wyciągnięte zostaną bolesne konsekwencje.

Dimitris Awramopulos, komisarz ds. migracji zaapelował do ministrów spraw zagranicznych państw unii o natychmiastowe działanie w sprawie „relokacji uchodźców”. Do dnia dzisiejszego na przyjęcie i ulokowanie w krajach Unii, w tym Polsce, czeka blisko 30 tysięcy ludzi.

Zdaniem greckiego polityka – „Nie ma żadnych wymówek” i należy zmusić kraje do wywiązywania się z porozumienia zawartego jesienią 2015 roku.

Ton wypowiedzi unijnego komisarza bardzo mocno poruszył posłankę Krystynę Pawłowicz, która w charakterystyczny sposób skomentowała słowa Awramopulosa.

Ewentualne przyjęcie imigrantów do Polski jest pokłosiem porozumienia poprzedniego rządu z władzami Unii Europejskiej. W listopadzie 2015 na jednym ze szczytów, ówczesna minister Teresa Piotrowska oraz premier Ewa Kopacz zgodziły się na ulokowanie w Polsce 70 tys. osób koczujących na granicach Grecji i Włoch.

Konsekwencje przyjęcia tak znaczącej liczby ludzi łatwo przewidzieć. Z problemem już od dawna borykają się Francuzi, o czym pisaliśmy tutaj: Import przemocy wobec kobiet. Francuscy imigranci czują się bezkarni

W sprawie apelu greckiego polityka wypowiedział się także Jarosław Gowin, który na antenie Polskiego Radia mówił: „Pan komisarz nie zauważył, że w tym czasie doszło w Polsce do zmiany rządu. Wiem, że jest coś takiego, jak ciągłość zobowiązań państwowych, ale nasz rząd od początku mówił, że mechanizm rozlokowania uchodźców (…) w Europie jest nie do zaakceptowania”.

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego dodał również: „Rozwiązanie polega na likwidacji źródeł problemu, czyli zaprowadzeniu pokoju na Bliskim Wschodzie”.

Czytaj też: Austria mówi uchodźcom „nein!”. „Niech wezmą ich Polska, Czechy i Słowacja”

51 KOMENTARZE

 1. Trzeba po prostu być kulturalnym, przyjąć ich, a potem równie kulturalnie zrobić im obozy przy granicy z Niemcami tuż przy moście, żeby mogli iść dokąd chcą ;).

   • -nie chciałbyś ich czy nie chcesz ??? , bo widzisz tak się składa że ja i zapewne większość z nas nie chce ich piszę większość z nas bo już mamy takich podobnych od dawien dawna , a zwą się cygani nieroby , tylko czekają na renty i wszelkiego rodzaju pomoce , a zwłaszcza pomoce w formie finansowej, a w Polsce są oszołomy , którzy za pieniądze są gotów diabłu dusze sprzedać i są gotów tych śmierdzieli przyjąć tak jak np: prezydent Gdańska jakiś casa temu ogłaszał się że chętmie przyjmnie

 2. Jak greckie mądrale odratowały i odtransportowały na swoje terytorium to niech ich sobie teraz trzymają. Banda pieprzonych socjalistów z Aten jak zwykle nie chce ponosić konsekwencji swoich działań – tak samo jak przy kryzysie gospodarczym.

 3. kuva , wziac !!! oboz ogrodzic a Polakom dac ostra bron!!! niech ktory tylko leb wychyli!! i sprawdzac az im sie odechce.

  • Ależ po co grodzić? Oni tu nie chcą być, my ich to nie chcemy, bez ogrodzenia problem sam się rozwiąże. Obozy opustoszeją w ciągu doby. Okażmy na dodatek staropolską gościnność i dajmy im kanapki na drogę.

   Potem… Aaa, potem to będzie interesujące słuchać jak się Szwaby pienią, że powinniśmy byli te obozy ogrodzić drutem pod napięciem i kazać SS pilnować…

   • Dokładnie jak Darth Malak napisał we wcześniejszym komentarzu: te obozy należy zrobić tuż przy granicy z Niemcami. Nie ma chyba wątpliwości, że „uchodźcy”, co do jednego, poszliby na zachód, a nie na wschód.

 4. Huju grecki sam se i weź do chaty widać już na przykładzie twej grecji jak potraficie zażądzać krajem. A tu opinia spod art. o jewropie.@kama 

  O czym ty piszesz, byłaś ostatnio we Francji? Biali się boją wyjść w dzień na ulicę. Tam jest stan wojenny czyli wojna od 1,5 roku, w każdym razie powojenny krajobraz bez zniszczeń w substancji budynków, w sensie brak życia na ulicach. Tylko w centrum miasta jako tako możesz się bezpiecznie poruszać. Byłem w masywie centalnym w Ardeche. Na rynku otwarta jedna kawiarnia, przy stolikach siedzi 20 arabów lub murzynów, godzina 11:00 am dzień roboczy. Ani jednej osoby na rynku o skórze bladej. Na domach ogłoszenia sprzedam, wynajmę pusto jak po wybuchu bomby neutronowej. Autostrada słońca pełna życia, zjedź z niej a zobaczysz coś przerażającego. Małe winnice zaniedbane, wino niepozbierane. Nic dodać nic ująć . I do naszych władz takie przesłanie. Żebyście nie mieli jakichś głupich pomysłów , bo użądzimy kozojebcą krwawą łaźnię bo napewno niebędziemy czekać na los jaki nam zgotują wcześniej czy później.A Kałachy załatwimy sobie od ukraińców.

 5. Co ta Pawłowicz za przeproszeniem pierdoli? Zdrajca Lech Kaczyński podpisał traktat lizboński i konstytucja unijna jest nadrzędna nad Polską. Pozostaje tylko kwestia czy będziemy łamać prawo unijne czy je przestrzegać, ja osobiście wolę je łamać.

 6. Jesli tak sie stanie to:
  1. Nadac szybko polskie obywatelstwo.
  2. wreczyc dowody osobiste.
  3. zorganizowac darmowe kursy autokarem do Berlina dopoki ostatni z nich nie wyjedzie.
  sami sie wyniosa, nie wolno im tylko przeszkadzac. Niestety musza miec papiery obywatela UE bo cwane szkopy ich inaczej nie wpuszcza

 7. @terraform – pogratulować zdrowego rozsądku to dziś rzadkość . Tak właśnie będzie i co gorsza mam podejrzenie że obecni ,, umiłowani przywódcy ” no to się zgodzą – ,, nie chcem , ale muszem ” jak powiedział klasyk . Z tym obywatelstwem to tak bym się nie rozpędzał , ,, dzicy ” też ludzie i to nie głupi , już sam fakt że tu dotarli świadczy że nie głupi , Polska części może odpowiadać , tu zakotwiczy ” a dorabiać będzie w DE , taki socjal jaki jest wielu z konieczności starczy , dorobią sobie kilkanaścioro dzieci i podstawa jest , za to brak ,, konkurencji ” same białe ładne kobiety – to pociąga . Żeby nie być samotnym każdy zaraz ściągnie całą wieś – dzieci na kradzież i da się wyżyć . Nie wiem ile teraz , ale parę lat temu ich zasiłek wynosił 1700 PLN . Dadzą radę . Jak ich znam , a znam .

 8. Grozić to oni sobie mogą debile!!!!do zbyt wielu absurdów nas zmusili i wyszło z tego wielkie GÓWNO!!! Teraz niech spier…..ą , niech Niemcy przyjmują jak rozpętali ten syf !!! a jak będą straszyć proponuję to samo,w końcu nie musimy być całe życie w unni !!!!A jeśli nas przymuszą to do jednego nie mogą , 100% Polskiego prawa a jak nie to za mordę i wypier….ć !!!!!

  • nikt polsce nie grozi,aber jedynie przypomina o o obowiazkch, bo polska jest jedynie darmozjadem korzystajacym z dobrodziejstwa plynacego z czlonkostwa w Uni Europejskiej, ale do jako kraj nicht nie wnosi. Podrzucane sa krajom niczym smieci miliony polskich miernych bezrobotnych, ktorzy w kryminalny sposob okradaja systemy socjalne
   Innych krajow..gdyby zaladowac te miliony polakow na zachodzie Europy w bydlece wagony i odeslac ich do polski golych i bosych tak jak tam przyjechali, jak wtedy matolkowaci polscy tzw politycy by szczekali. ?? wiadomo ze polacy ktorzy wyjechali z polski wola czesto popolniac samobojstwa niz do polski wracac, bo taka jest polska. uwazam ze polska jest nieuprawnionym czlonkiem darmozjadem Uni Europejskiej, i Parlament UE powinien zdecydowac o pozbawieniu polski czlonkostwa w UE. juz w 2002 r bylo wiadomo ze polska nie spelnia zadnych norm czonkostwa w UE, i tak jest do dzisiaj.

 9. Jak oni tu wjada my Polacy nie bedziem sie przygladac jak oni sie tu panosza. Zyje u siebie,walcze u siebie a nie jak te cioty ucielaja,ze swojego kraju. Ze tak powiem 0 tolerancji,dla tych swin.Niemieckie kobiety jak zostaly potraktowane ? Z naszymi tak nie bedzie je… to scier.o bedzie na kim trenowac Polska dla Polakow nie imigrantow I bydlakow

  • Idealnie powiedziane Ziomuś ! Oni tu nie będą mieli życia,każdego jebanego brudasa na naszej wspaniałej Polskiej ziemi czeka niewyobrażalne piekło które my im zgotujemy

 10. U nas te kurwy nie będą miały życia,osobiście tego dopilnuje,zawsze będą gnębieni jak zwykłe uliczne ścierwa,nie mają tu po co przyjeżdżać,chyba że im życie nie miłe gdy będą odstrzeliwani jeden po drugim jak psy !

 11. Jak czytam jak zagraniczni politycy mówią, że Polska coś musi i że będą na nas wywierać nacisk i nas przymuszać do czegoś to mnie kurwica strzela. Polska nic nie musi i będzie sama decydować o sobie, a wszelkie naciski spotkają się z oporem polskiego społeczeństwa!

 12. Na wszelki wypadek Kukiz’15 zbiera podpisy. Gdyby ktoś nam ich kazał przyjąć. V4 również się nie zgadza, więc nie jesteśmy sami.
  A tak w ogóle to jestem za POLEXIT-em. Skończyłoby się mówienie co mamy robić, co i ile produkować, czego przestrzegać itp.

 13. JAK CZYTAM ŻE POLSKA MUSI TO MNIE W MOMENCIE SZLAG TRAFIA I PYTAM CO MUSI Q….A MAĆ MUSI TO NIEMIEC REPARACJE WOJENNE ZAPŁACIĆ ZA POMORDOWANYCH LUDZI MUSI TO NIEMIEC ZA ZNISZCZENIE POLSKI W CZASIE WOJNY ZAPŁACIĆ .I W KOŃCU MUSI TO SIĘ GRECJA ODPIE…..Ć OD NAS .CO ONI SIĘ TAK WSZYSCY UWZIĘLI NA NAS.ZAWSZE POWTARZAŁEM ŻE CAŁA TA UIA TO BANDA DEGENERATÓW I NIE WOLNO IM WIERZYĆ W COKOLWIEK TYM-BARDZIEJ NIEMCOWI NIEMIEC NIC BEZINTERESOWNIE NIE DAJE …..

 14. Wielka ciemnoto kiedy w końcu zjarzycie ze wami manipulują. Wkręcili wam w te tępe łby emigrantów którzy w dupie was mają bo po co do biedy przyjeżdżać. Jedynie Ukraińcy jeszcze przyjeżdzają bo tam większa bieda i nie ma tu kto robić bo wyemigrowaliście na zachód. To jest śmieszne jak łatwo sterować ciemnym ludem po przez strach. A za Ukraińców zaraz tez pewnie się weźmiecie bo pójdziecie hołoto za pseudo narodowcem który wkręci wam strach przed utrata pracy zbije na tym kapitał polityczny a was jak zwykle wyrucha i wydoi .

 15. Jest w Bieszczadach kamieniołom obok którego można by postawić ogrodzone getto i tam ich umieścić razem z tymi którzy ich tu chcą i dać im pracę w tym kamieniołomie aby zrobili na chleb . I w ten sposób będzie wilk syty i owca cała

 16. Najgorsze ,że nie se to narody ,które chcą żyć i pracować jak normalni ludzie. Widzę to na codzien w UK gdzie mieszkam . Ja jestem aby ich było jak najmniej w UE czy w Polsce . Zbyt dużo tego talatajstwa jest już w Europie.

 17. Pani Szydło zamknijmy granice z unią póki można drut pod wysokim napięciem i zacznijmy produkować karabiny getlinga (wielolófowe) i pilnować granice za wszelką cenę ….niemieckiego państwa juz nie ma więc pilnujmy swojego.Szanwny panie Maciarewicz nie rosja a bliski wschód nam zagraża

 18. ci ludzie to nie uchodzcy to najeżdzcy poczytajcie co to za wiara z tego będzie wojna oni dostali zadanie opuszczają dom nie po to by pracować lecz by w dobrej chwili zaatakować ich wiara dopuszcza współżycie nawet z niemowlakiem proszę czytajcie zainteresujcie się tą wiarą Niemcy znów popełnili błąd

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here