Chińskie Eldorado. Chińczycy znaleźli ogromne pokłady złota

Chińska firma Shandong Gold Group będąca drugą pod względem wydobycia złota, grupą w Chinach odkryła największe pokłady złota w Chinach. Według ekspertów jest tam tyle złota, że pracy ma starczyć na 40 lat.

Złoże Xiling, które odkryto w prowincji Shandong, leżącej nad Żółtym Morzem, według wstępnych obliczeń ma zawierać aż 400 ton tego kruszcu. Bardziej optymistyczne szacunki mówią nawet o 550 tonach. Dla porównania Polska ma rezerwy złota w wysokości ca. 100 ton.

To największe odkryte złoże złota w Chinach. Ma aż ponad 2 km długości i 67 metrów szerokości.

Czytaj też: Niemcy szybko ściągają swoje złoto z całego świata do kraju. Zrealizowali już plan na 2020 rok. Dlaczego?

Chiny to największy obecnie producent złota na świecie. Zdystansował Rosję i RPA. W roku ubiegłym w Państwie Smoka wydobyto 455 ton tego zawsze poszukiwanego metalu.

Chińczycy intensywnie szukają złota u siebie i skupują je na całym świecie. Mając ogromne rezerwy walutowe w amerykańskich obligacjach, co do których nie mają całkowitej pewności, że zawsze będą wypłacalne, starają się, jak mogą, żeby jak największą ich ilość zamienić na pewniejszy środek płatniczy.

Czytaj też: Najszybsza kradzież świata. „Złoto za 1,6 mln dolarów zniknęło w 20 sekund”. Złodziej zapadł się pod ziemię

Do 2020 r. Chińczycy chcą dysponować złożami złota wielkość 14 tys. ton, które stanowiłyby 1/4 znanych światowych złóż tego kruszcu. Warto zauważyć, że w zeszłym roku światowe wydobycie tego szlachetnego kruszcu przekroczyło 3 tys. ton.

Źrodlo: Bankier.pl

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here