Żebrowski krytykuje hucpę z nazywaniem kolejnych pokoleń Żydów ocalałymi z holocaustu i przypomina o antypolskiej propagandzie komunistów w zachodniej Europie

Antykomunista Leszek Zebrowski collage Jan Bodakowski

W swoim najnowszym wpisie na Facebooku zasłużony popularyzator wiedzy o najnowszej historii Polski Leszek Żebrowski skrytykował hucpę z nazywaniem kolejnych pokoleń Żydów ocalałymi z holocaustu i przypomniał o antypolskiej propagandzie komunistów w zachodniej Europie.

Według Leszka Żebrowskiego „Coraz późniejsi są ci „ocaleńcy” z holokaustu. Niedawno został nim okrzyknięty Adam Michnik (ur. 1946, którego rodzice „zginęli w holokauście”), teraz Jan Grabowski (de domo Abrahamer), ur. 1962. Czyli holokaust (ma się rozumieć w Polsce i z rąk Polaków) cały czas trwa?

I co to za dziennik, który powołuje się na jakowychś „histeryków” (bo przecież nie na historyków), którzy mają wątpliwości z tego powodu, że strażnikami w Auschwitz byli przede wszystkim Niemcy. No fakt, byli też Ukraińcy, ale czy to jest naprawdę takie dziwne?”

Żebrowski w swoim wpisie na Facebooku przywołał artykuł z strony „Do Rzeczy” pt „”Polska pisze historię na nowo”. Hiszpański „El Pais” krytykuje udostępnienie listy strażników KL Auschwitz”. W tekście znajduje się informacja, że „lewicowy dziennik „El País” informuje o udostępnieniu przez IPN listy strażników z KL Auschwitz”. Hiszpańskich lewaków zbulwersowała wiadomość o tym, że prawie wszyscy strażnicy w Auschwitz byli Niemcami, ich zdaniem byli strażnikami Polacy.

Lewicowi oficerowie hiszpańskiego frontu medialnego nie mogą zaakceptować faktów o niemieckiej odpowiedzialności za zbrodnie bo wierzą otumanieni antypolską komunistyczną propagandą, że w czasie II wojny światowej „jednocześnie obywatele polscy popełniali nieludzkie czyny względem Żydów” a obecne „ultrakonserwatywne” władze Polski prześladują historyków ujawniających odpowiedzialność Polaków za holocaust.

W przywołanym przez Leszka Żebrowskiego tekście znajdują się informacje o tym, że „autorytety naukowe, na które powołuje się „El País”, to przede wszystkim kontrowersyjny kanadyjski historyk Jan Grabowski (wg. lewicowej gazety „Polak wypędzony z Polski i ocaleniec z Holokaustu”), znany z przypisywania Polakom współwiny za niemieckie zbrodnie, a także Efraim Zuroff z jerozolimskiego Centrum Szymona Wiesenthala oraz J.T. Gross („wielki pionier badań nad polskim antysemityzmem” i rzekomo ofiara polskiej nagonki). Opinia Grossa: „Polacy podczas wojny zabili więcej Żydów niż Niemcy” została przytoczona bez najmniejszego komentarza, jako autorytatywne stwierdzenie eksperta”.

Przywołany w teście Grabowski uważa za fałsz to, że Polacy pomagali Żydom podczas II wojny światowej. Według tekstu z „Do Rzeczy” antypolskie kłamstwa lewicowych mediów z Hiszpanii to dziedzictwo wciąż żywej w Hiszpanii komunistycznej, stalinowskiej, antypolskiej propagandy.

Jan Bodakowski

O opiniach Żebrowskiego pisaliśmy w
Żebrowski – PiS zaangażował się w uzależnianie Polski od Unii Europejskiej, tego biurokratyczno-socjalistycznego tworu

2 KOMENTARZE

  1. Faktycznie hucpa od kiedy to gość ur. w 1962 r. jest ocalonym z holocaustu rodzice Michnika nie zginęli w czasie wojny Ozjasz Szechter zm.1982 Helena Michnik zm. 1969

  2. Jak fakty przeczą jedynej słusznej narracji to tym gorzej dla faktów 🙂 Wynika z tego ze można urodzić się choćby dzisiaj i też być ofiarą holokaustu – dobre nie ma co . Tym sposobem to będzie trwać całe wieki 🙂 Jakie tam lewicowe autorytety , jaki tam lewicowy dziennik ,, El Pais ” nie łaska powiedzieć krótko i konkretnie – po prostu ,, czosnkowi ” Hiszpanie ? Po co te przymiotniki .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here