Ludzie mają dość POPiS-u! Sromotna klęska dwóch największych partii w wyborach

Wyniki wyborów prezydenckich w Stargardzie (województwo zachodniopomorskie) sugerują, że ludzie mają dość dwóch największych partii politycznych w Polsce. Kandydaci Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości zdobyli wspólnie nieco ponad… 12 procent.

Wiele osób z pewnością ucieszyłby taki wynik w przyszłych wyborach parlamentarnych. Póki co wyboru dokonali mieszkańcy Stargardu.

Według oficjalnych, lecz niepełnych wyników wyborów, zwycięstwo odniósł Rafał Zając. Dotychczas był on zastępcą prezydenta miasta Sławomira Pajora, który niespodziewanie zmarł na zator płucny w styczniu tego roku.

Zobacz także: PiS, PO = jedno ZŁO. Poseł Kulesza merytorycznie zmasakrował partyjniaków. Zgłaszają projekty przeciwko którym głosowali [WIDEO]

Pajor był prezydentem Stargardu od 2002 roku, początkowo kandydował z list Prawa i Sprawiedliwości, ale w wyborach samorządowych 2014 reprezentował lokalny komitet. Podobnie, jako niezależny kandydat bez poparcia żadnej partii, wystartował Zając.

Dane z większości komisji wyborczych wskazują, że wygrał on z miażdżącą przewagą. Drugiej tury nie będzie z pewnością, obecnie wynik Zająca wynosi ponad 87 procent i zmieni się już najwyżej minimalnie.

Drugie miejsce zajął Ireneusz Rogowski z Prawa i Sprawiedliwości z wynikiem 10,7 procent. Trzecia była Zofia Ławrynowicz, popierana przez Platformę Obywatelską, z wynikiem 1,74 proc. Posłowie PO nagrywali nawet dla niej specjalne wideo z wyrazami poparcia.

Rafał Zając odniósł się do wyników i podziękował wyborcom na Facebooku:

2 KOMENTARZE

  1. Panu Zającowi gratulacje, ale mówienie o klęsce PiS i PO, jakoby jeszcze sugerowała że ludzie mają ich dosyć to daleka przesada. Wybory samorządowe mają swoją specyfikę i wygrana kandydata startującego jako niezależny czy z jakiejś lokalnej inicjatywy to żadna nowość.

    • Zgadzam się z Tobą. Dodać należy, że ludzie bardzo często głosują na kandydata, którego znają, tak po prostu, a Zając przecież był blisko związany z poprzednim prezydentem, który rządził miastem od 2002 do 2017 (!) Także radość z porażki PISu przedwczesna 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here