Michalkiewicz: Spełnienie roszczeń Żydowskich to byłaby ogromna tragedia ! [WIDEO]

Stanisław Michalkiewicz fot. Wolnosc4.pl

„Martwi mnie, że Pan Prezydent Duda powiązał obecność wojsk Amerykańskich z otwarciem Biura Amerykańskiego Komitetu Żydowskiego.”- mówił Stanisław Michalkiewicz w trakcie przemówienia na Wielkiej Konferencji Prawicy, która odbyła się w Warszawie.

Opowiadał on także o sytuacji Polski na arenie międzynarodowej oraz o ewentualnych skutkach powstania szlachty Jerozolimskiej na terenach Polski.

Stanisław Michalkiewicz był jednym z prelegentów Konferencji Prawicy, która odbyła się w dniach 8-9 kwietnia w Warszawie.

Organizatorami konferencji był tygodnik Najwyższy CZAS! oraz portal wolność24.pl. Po prelekcji redaktor Michalkiewicz odpowiadał na pytania z publiczności.

Pytanie, które zadał jeden ze słuchaczy dotyczyło roszczeń Żydowskich w stosunku do rządu Polskiego.

Zaniepokoiła mnie deklaracja Pana Prezydenta Dudy, który 27 marca, w związku z uroczystością otwarcia w Warszawie, w Gmachu Historii Żydów Polskich, biura Amerykańskiego Komitetu Żydowskiego. Wysłał tam list entuzjastycznie witający utworzenie tego biura. Nawet nie to mnie zaniepokoiło, że tak entuzjastycznie witał otwarcie tego biura, ale jedno zadanie z listu Pana prezydenta, że Pan prezydent powiązał obecność wojsk amerykańskich na terenie Polski z obecnością tego biura – powiedział Michalkiewicz.

Czytaj też: Francuscy policjanci, chcą patrolować ulice w kominiarkach. Nie uwierzycie, jaki jest tego powód

To mnie zaniepokoiło bo zaraz pomyślałem sobie tak, że Pan Dawid Harris może tu wystąpić w charakterze inkasenta, który zainkasuje należność za radosny przywilej goszczenia tutaj wojsk amerykańskich na naszym terytorium. To mnie zaniepokoiło bo Polska jest członkiem sojuszu północno-atlantyckiego i wnosi do sojuszu raport w postaci udostępniani swojego terytorium Stanom Zjednoczonym dla potrzeb globalnej rozgrywki pomiędzy amerykanami a moskalami – kontynuował autor tegorocznej Prawicowej Książki Roku.

Polska udostępniając swoje terytorium ryzykuje zniszczenie tego terytorium w razie czego, ze wszystkim co na tym terytorium jest. Więc Polska powinna z tego tytułu uzyskać wynagrodzenie stosowne w postaci subwencji amerykańskich na dozbrojenie naszej niezwyciężonej armii. Plus udogodnienia wojskowe, takie z jakich korzysta inne państwo frontowe czyli Izrael.

Tyle tylko, że o ile mi wiadomo, nikt nie zwrócił się ani do prezydenta Obamy ani do prezydenta Trumpa z taką prośbą. Oni z całą pewności z własnej inicjatywy tego nam nie zaoferują. Oni nie są prezydentami Polski tylko Stanów Zjednoczonych. To, że polskie władze nie ośmielają się zabiegać o polskie interesy państwowe, to mnie trochę niepokoi. W rezultacie Polska jest zbywana błyskotkami. Ponieważ obecność ciężkiej brygady amerykańskiej w środkowej Europie to jest moim zdaniem właśnie błyskotka – stwierdził Michalkiewicz.

Rok 1939 powinien nas raz na zawsze nauczyć jak ryzykowne jest prężenie cudzych muskułów! Dobrze jest mieć sojuszników, trzeba ich szanować, trzeba z nimi współpracować ale muskuły trzeba prężyć własne. Trzeba zrobić tak żeby one w ogóle istniały. Bo jak się pręży cudze muskuły to, po pierwsze to jest na krótką metę, a po drugie to każdy to widzi. To jest sytuacja groteskowa – kontynuował swoje rozważania publicysta.

Stanisław Michalkiewicz przedstawił także swoją wizję tego do czego doprowadziła by realizacja żydowskich roszczeń majątkowych w Polsce. Byłaby ona groźna nie tylko dla naszego państwa ale również dla naszego narodu. Roszczeni są szacowane na 65 miliardów dolarów a to jest równowartość rocznego budżetu naszego państwa. Oznacza to, że Polska nie byłaby w stanie wygenerować takiej gotówki, zwłaszcza w krótkim czasie, bez spowodowania natychmiastowej katastrofy ekonomicznej i społecznej.

Przeczytaj też: Ziemkiewcz: Polska prawica może być alternatywą dla etatyzmu PiS-PO.

W związku z tym, jeśli te roszczenia miałyby być realizowane, musiałyby być realizowane w naturze. Czyli w nieruchomościach. To by oznaczało ,że społeczeństwo obdarowane takim majątkiem dysponowałoby nim na terenie Polski, zyskując z dnia na dzień dominującą pozycję ekonomiczną! Przełożyłoby się to natychmiast na dominująca pozycję społeczną i polityczną. W ten sposób narodowi polskiemu przyprawiona by była szlachta Jerozolimska – podsumował Stanisław Michalkiewicz.

Redaktor Michalkiewicz nie zapomniał o zbliżających się świętach Wielkanocnych. Życzył rządowi większej elastycznością w polityce międzynarodowej. Obawia się jednak czy minister Waszczykowski jest w stanie to udźwignąć ale jak mówi warto spróbować!

Zobacz wystąpienie Stanisława Michalkiewicza.

6 KOMENTARZE

  1. Michalkiewicz który ma 4% poparcia wypowiada się w imieniu Narodu Polskiego? Panie Stanisławie, to się da wyleczyć. Abramowice czekają 🙂

  2. A kto powiedział że trzeba spłacać 65 mld na raz? Można spłacać w ratach po kilka miliardów rocznie. Wystarczy podnieść akcyzę na paliwo i miłośnicy starych paliwożernych BMW 7 spłacą 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here