Przemysław Wipler rezygnuje z polityki! Mamy oświadczenie wiceprezesa partii Wolność

Janusz Korwin-Korwin i Przemyslaw Wipler. Foto: partia Wolność

Poniżej pełne oświadczenie Przemysława Wiplera w związku z aferą finansową w Fundacji Wolność i Nadzieja.

Zobacz też: Wipler jak Kijowski? „Fakt”: Wipler okradł fundację! Podają przykładowe wydatki byłego posła

Fundacja „Wolność i Nadzieja” została założona przez dwie osoby fizyczne, w tym mnie. Fundacja nie prowadzi działalności gospodarczej, nie ma statusu organizacji pożytku publicznego, nie jest i nigdy nie była finansowana ze środków publicznych. Nie uzyskała nigdy żadnej dotacji, subwencji, funduszy publicznych, nie przeprowadzała żadnych zbiórek publicznych. Nigdy nie uzyskała darowizny od podmiotu dysponującego środkami publicznymi. Z tytułu kierowania fundacją nie pobierałem i nie pobieram żadnego wynagrodzenia, mimo że na jej działalność statutową poświęcam znaczną część swojego czasu. Przeważająca ilość środków Fundacji pochodzi z darowizn jednego z jej założycieli i fundatorów, polskiego przedsiębiorcy.

Fundacja powstała 13 marca 2014 roku, działa na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej oraz poza jej granicami. Celem fundacji jest naprawa jednego z największych problemów współczesnej Polski i Polaków – odwrócenia obecnej proporcji pomiędzy Polakami emigrującymi i powracającymi do Ojczyzny.

Przez okres swojego ponad dwuletniego istnienia była ukierunkowana na środowiska wolnościowe, wspierając ich działania i w tym upatrując szansy realizacji statutowego celu. Finansowała m.in. działalność stowarzyszenia „Republikanie”, zainicjowała prace nad projektem „Dobry Rząd”, finansowała także badania opinii publicznej w zakresie istotnym dla środowiska wolnościowego i realizacji jej statutowych celów. Organizowała „Republikańskie Akademie Liderów”, organizację „Polska bez PIT”, monitoring polityki w zakresie bezpieczeństwa energetycznego RP („Pilnujemy łupków!”, „Pilnujemy energetyki”), współfinansowała koszty przejazdu i koszty organizacji wielu, w tym publicznych, spotkań na terenie Polski, a także poza granicami RP, których celem było propagowanie rozwoju Polski i tym samym powrót Polaków do Kraju. Fundacja finansowała pracę 13 osób, w tym ich wynagrodzeń, usług telekomunikacyjnych, zakupów biurowych (sprzęt, telefony, itp.).

Fundacja zgodnie z wymogami prawa składa sprawozdania finansowe i merytoryczne do właściwego ministra.
Wszelkie medialne wątpliwości dotyczące jej finansów zostaną wyjaśnione i rozliczone w ramach zatwierdzania sprawozdania finansowego za ten rok. By uniknąć jakichkolwiek posądzeń o stronniczość, złożę rezygnację z funkcji Prezesa Zarządu Fundacji, zawnioskuję do drugiego Fundatora powołanie nowego zarządu i przeprowadzenie audytu. W ramach audytu finansów Fundacji dokonanego przez nowy Zarządu, udzielę wszelkich wyjaśnień, wykazując brak nielegalnego działania. Przyznaję, że przez pomyłkę wprowadziłem dane błędnej karty kredytowej do opłacenia dostępu do sieciowej usługi jednego z operatorów (mylnie zidentyfikowane przez autorów publikacji na ten temat jako zakup konsoli do gier), gdy tylko zauważyłem tą omyłkę dokonałem zwrotu środków na konto Fundacji. Za swój błąd przepraszam.

Atak medialny na fundację, został zainspirowany przez drugiego członka zarządu fundacji po tym, gdy zaproponowałem, aby zmienić jej statut i powołać do Rady Fundacji 4 nowe osoby, powołać nowy 3-osobowy Zarząd (bez mojego udziału) i 3-osobową Komisję Rewizyjną. Każda z tych osób miała mieć pełen wgląd w dotychczasowe wydatki fundacji, stan konta, etc. Mam nadzieję, że po wyjaśnieniu wszystkich podnoszonych medialnie wątpliwości, ten plan zostanie niezwłocznie zrealizowany.

Niezależnie od powyższych deklaracji postanowiłem zrezygnować z działalności politycznej, w tym z aktywności w Partii Wolność. W trakcie ostatnich lat byłem wielokrotnie atakowany politycznie i medialnie. Jestem twardym człowiekiem i znoszę te ataki, jednak coraz większym ciężarem są one dla moich najbliższych, żony i coraz starszych dzieci. Te same media które atakują mnie aktualnie wielokrotnie wcześniej pisały na mój remat nieprawdę, nigdy nie prostowały swoich kłamstw i ewidentnych pomówień. Ataki medialne nie są jednak bezpośrednią przyczyną mojej decyzji, która dojrzewała od dłuższego czasu. Brak możliwości znalezienia właściwego bilansu między życiem rodzinnym, zawodowym i działalnością publiczną i jego skutki odczuwam dotkliwie od dłuższego czasu. Dlatego czas na zmiany i skupienie się na tym co najważniejsze w życiu każdego człowieka – rodziną, pracą. Polityka to trudna sztuka i mam wielki szacunek dla tych, którzy poważnie do niej podchodzą i to się nie zmieni.
Bardzo dziękuję za wyrazy wsparcia i sympatii w obliczu wszystkich ataków, nie tylko tych ostatnich. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy ze mną współpracowali w życiu publicznym, również tym, którzy wybrali później inną drogę aktywności niż ja.

Bardzo dziękuję w szczególności moim Koleżankom i Kolegom z Wolności, zwłaszcza Prezesowi Januszowi Korwin-Mikke. Trzymam kciuki za Was i Wasze sukcesy, bo będą to sukcesy Polski i Polaków. Powodzenia!
Ps. Z uwagi na zaplanowanych z dużym wyprzedzeniem wyjazd, do końca tygodnia nie będę dostępny ani pod mailem, ani pod telefonem.

36 KOMENTARZE

  • … a nie mówiłem wczoraj:

   „Długie łapki bezpieczniackich watach jak to mawia p. Michalkiewicz.
   Będzie tak jak z pobiciem policjantów przez Wiplera, gdzie to okazało się, że Wipler został pobity.
   Fakt zamieścił w odstępie kilku miesięcy dwa sprzeczne ze sobą artykuły z wielkoformatowym zdjęciem Wiplera na pierwszej stronie. Teraz to samo. To jest ustawka bezpieczniaków z WSI.
   Fakt to hitlerowski szmatławiec.”

   Szmaciarze skasowali kolejnego Człowieka.

   • To zemsta Kaczynskiego za odejscie Wiplera z PiS. Jego Kaminski juz probowal zalatwic Mikkego poprzez corke, ale Mikke swietnie zalatwil te sprawe.
    Kaminski nienawidzi wolnosci. Odczuwam wstret widzac te jego zaklamane usteczka plotace bzdury o ideach propagowanych przez Mikkego.
    Przy tej okazji mozna zastanowic sie co po Mikkem i po Michalkiewiczu?
    Mamy wspanialy moment w Polsce, gdzie obaj aktywnie przypominaja o normalnym swiecie.
    Nie ma nastepcow.
    Pograzymy sie w komuszej breji po uszy, gdy odejda.

   • @Krzysztof Kałębasiak
    Pomyślimy i o tym.
    Wszystko w rękach Bożej Opatrzności.
    Będzie dobrze. Pozdrowienia.
    Laudetur Iesus Christus et Maria semper Virgo

 1. Kogo obchodzi Wipler ? Od czasu kiedy poszedł służyć Kaczyńskiemu przestała mnie interesować jego postać. Każdy oportunista łasy na stołki i mamonę prędzej, czy później tak kończy. Giętki kark ma się do pewnego czasu, nie można lawirować w nieskończoność. A co do fundacji to wszyscy dobrze wiemy po co się je w Polsce tworzy – do legalnego stawiania oporu bezlitosnemu fiskusowi, co mnie akurat cieszy … 😀

   • Przylatują kosmici i zabierają nasze trupy z Ziemi skalanej zarazą socjalizmu. Jeśli nie zadowala ciebie ta odpowiedź to odsyłam do baśni Andersena, może tam znajdziesz odpowiedź. Dzieci powinny czytać bajki z morałem, a te Andersena takowy posiadają.

 2. Samorządowe to wielka tyrka a ewentualne korzyści dla partii żadne, bo program JKM można realizować praktycznie tylko ze stołków centralnych. Ale do euro 2019 z pewnością wróci. To sprawny mówca, dobrze argumentuje, rozmawia grzecznie acz stanowczo przedstawia fakty i celnie punktuje adwersarza. Będzie go brakować w samorządowych.

 3. Nie przepadałem za Wiplerem, dla tej partii zrobił trochę dobrego ale też i wiele złych rzeczy. Na spotkaniu nie dał zadać pytania do końca więc odpowiadał na takie co sobie sam wymyślił.

  Powodzenia panie Wiperze na dalszej drodze życia.

 4. Wszystkim, którzy na Wiplera tu plują niech dostarczą dowodów. Konserwatysta i człowiek prawicy nie oskarża bez podstaw. To oczywisty atak na Przemka. Na dodatek sprawa wydaje się błacha. Na ośmiorniczki nie wydawał. Musimy stać murem dla sprawy.

 5. I tak podsumowując całą to naszą śmietanę wolnościowców. Kowalski którego darzę sympatią i szacunkiem zadał się z przygłupem Chojeckim, co jest jego zupełną klęską. Wipler się upił i pomógł koledze sam dostał wpierdol, później jakieś fundację pieniądze i media go zniszczą i każdy dziennikarz mu to w odpowiednim momencie wypomni. Korwin folklor polityczny od 25 lat. Braun jedynie zdrowo myślący też trochę zbyt spiskowiec, ale ogólnie to nie zajmuję się polityką. I przez takich liderów ten kraj nigdy się nie zmieni. Tak jakby sami chcieli trwać w tym systemie i głosić te swoje slogany, bo być może mają w świadomości że ich polityka i tak by niczego nie zmieniła. A ludzie zagłosują i tak na Pisuar-ów i Peło, bo alternatywy nie ma. Same przygłupy.

  • Dla takich jak ty mam jedna odpowiedz. ZOstan liderewm i pokaz, jak nalezy to prawidlowo robic. Wejdz do sejmu na czele wiekszosci, zmien prawo i daj sobie kupic dworek.
   A teraz przestan pieprzyc glupoty i zacznij w koncu myslec, geniuszu spod gruszy.

 6. Kilka tygodni temu jak atakowali Le Penową to obawiałem się, że może być podobnie u nas. I Pieprzony żydowski RINGER AXEL SPRINGER wziął się za serce prawicy. Co za Skur*ysyny czerwone.

 7. Można powiedzieć zaszczuli go… ale po ki mu była ta PS3? 😉
  JKM po raz kolejny dał plamę firmując tym razem Wiplera, a podobno to inteligentny człowiek… nic dziwnego że poparcie oscyluje na granicy błędu od 0 do 2%

 8. Też nie wierzę, bo też to i taka prawda, jak by rzec, że….TO ON
  z… iście męską zaciętością nawalał tę policjantkę… a taxiarze to byli taxiarze wprost z desantu – ha, ha, ha! Na koniec….chyba sam się pobił.
  Dla upatrzonych przeciwników
  nie ma mniej dolegliwych zasad walki. Wręcz przeciwnie.
  Są zbyt dobrzy, czyli zbyt niebezpieczni dla konkurencji – na dziś, na jutro, na lata całe!
  Kiedy w mieszaninie błota z czymś cuchnącym pojawia się przewaga tego drugiego, warto wziąć przykład z Wiplera.
  To trudna decyzja, ale właściwa i prawdziwie męska.
  A jednak … szkoda!

 9. To Wipler jest winny secesji w KNP na KNP i KORWIN, a następnie to jego „zasługą” było odejście połowy członków KORWINa po ostatnim konwencie, gdzie zmieniono nazwę na Wolność. Robił zawsze krecią robotę i rozbijał wszelkie zbudowane z trudem nasze prawicowe struktury. Dobrze że SZKODNIK odszedł!

  • Popieram zdanie Adama M. Jestem tylko obserwatorem, ale przez to patrząc z dystansu mogę powiedzieć, że rozbicie KNP po sukcesie wyborczym do Europarlamentu, było największą głupotą wolnościowców! Dla jasności, od 20 lat głosuję na JKM, UPR, itp.

   • Muszę dopowiedzieć też o tej szopce z rzekomym pobiciem przez policję. Jak może konserwatysta bić się z policją?! To po pierwsze. Po drugie, ten żałosny kabaret w tv i wypłakiwanie… Niestety sprawa ta pogrążyła go zupełnie i równie dobrze mógłby odejść już wtedy. Jak mógł się dać wciągnąć w coś takiego?! Po prostu śmiech! Nie ma więc co go żałować. Sam sobie na to zasłużył. Zapowiadał się bardzo dobrze, a skończył fatalnie. Dla nas sympatyków pozostał tylko wstyd…

 10. Nic niepotwierdzone ale artykuł wywalony na pierwszą stronę w tym niemieckim szmatławcu…
  Kiedyś miarka się przebierze i zrobią im powtórkę z Charlie Hebdo.
  Ehh, szkoda gościa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here