Foto: PAP Paweł Supernak

Wczoraj informowaliśmy o problemach wewnątrz Nowoczesnej, która zaczyna tonąć, więc kilku posłów tej partii chce dać dyla do Platformy Obywatelskiej. Choć były to informacje nieoficjalne, to już mamy ich potwierdzenie – Ryszard Petru zawiesił w prawach członka partii potencjalnych uciekinierów.

Czytaj więcej: Okręt tonie, więc… Czterech posłów ucieka od Petru do Schetyny. I na nich się nie zakończy

Przewodniczący Nowoczesnej na podstawie statutu partii podjął decyzje o zawieszeniu: Grzegorza Furgo, Joanny Augustynowskiej i Marty Golbik w prawach członków Nowoczesnej, ze względu na ich działanie na szkodę Nowoczesnej. – jak poinformowano media.

W poniedziałek napisaliśmy, że w najbliższym czasie do Platformy Obywatelskiej przejdzie grupka posłów Nowoczesnej: Joanna Augustynowska, Marta Golbik, Grzegorza Furgo i Michał Stasiński. Trzy osoby z tej grupy zostały zawieszone.

Napisaliśmy też, że na tych posłach może się nie skończyć, bo Nowoczesna traci poparcie, w sondażach znalazła się na granicy progu wyborczego, Ryszard Petru okazał się słabym liderem a w partii nie widać pomysłów, jak wyjść z dołka. A przy tym partia musi żyć za marne półtora bańki, bo nie dostała pełnej dotacji. Przejście do PO daje szansę, przy sprytnym przeprowadzeniu rozmów o transferze, na przedłużenie po kolejnych wyborach kariery politycznej w Sejmie czy na interesujących stołkach gdzie indziej.

,,Nowoczesna powstała w kontrze do duopolu na polskiej sceny politycznej, jest partią wspólnych wartości i idei, a nie zależności, partyjnych układów i interesów.” głosi komunikat w tej sprawie ogłoszony przez szefostwo partii.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji, zarząd postanowił, że da tym posłom szansę, aby się zdeklarowali. Nie otrzymał jednak żadnej odpowiedzi i w związku z tym zostali oni zawieszeni w prawach członków partii.

Obecnie klub Nowoczesnej liczy 31 posłów, a PO – 132. Według sondaży drugie miejsce w wyborach zajęłaby PO – 26 proc. głosów. Liderem nadal jest PiS z 37 proc. poparcia. Nowoczesna w kolejnych notowaniach jest w okolicach progu wyborczego – 5 proc. poparcia (oznacza to spadek o 3 pkt. proc.).

Czytaj więcej: Skandal! Na to wydaje pieniądze podatników Nowoczesna. Ale na jeden cel im nie starczyło. Nie uwierzysz, jaki?

4 KOMENTARZE

  1. KOD i Nowoczesna są wygaszane – nie sprawdziły się jako narzędzia przejęcia władzy przez kiejkutów. Czekają nas nowe akcje, już bez Rycha i Kija, ale za to być może z generałami w roli głównej. Tylu ich ostatnio „odeszło”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here