Foto: YouTube

Tym razem wszedł na wielki piec hutniczy. Wszystko można obejrzeć, bo filmuje swoje popisy. Jego karkołomne wyczyny mrożą krew w żyłach. To nie pierwsza taka akcja człowieka-pająka. 

Kogo? Marcina Banota , youtubera ze Świętochłowic (woj. górnośląskie).

To on wymyśla karkołomne akcje i ich zapis publikuje na YouTube.

Ostatnio wspiął się na wielki piec Huty Pokój w Rudzie Śląskiej – Nowym Bytomiu, który ma 40 m. wysokości. Nie używał żadnych zabezpieczeń i na dodatek na samej górze wykonywał rozmaite akrobacje, ze staniem na rękach włącznie na krawędzi konstrukcji.

W okresie dwudziestolecia międzywojennego Huta Pokój była największą hutą żelaza w Polsce. Wielki piec znajdujący się na terenie huty od lat jest nieczynny. Jego 40-metrowa konstrukcja, górująca nad dzielnicą stanowi element krajobrazu miejskiego.

Banot wspinał się już m.in. na szyb Krystyna w Bytomiu, komin KWK Makoszowy.

W ubiegłym tygodniu wszedł szczyt diabelskiego młyna na terenie Śląskiego Wesołego Miasteczka. Wspiął się także bez zabezpieczeń oraz przeszedł kilka kroków po konstrukcji młyna i odbył rozmowę telefoniczną. Po zejściu na dół, został zatrzymany przez ochronę chorzowskiego parku rozrywki. Karuzela obecnie przechodzi modernizację, stąd rusztowania przy niej. Marcin Banot miał na głowie kamerkę gopro. Jego kolega sterowała z dołu dronem, który nagrywał jego wyczyny.
Wezwano policję. Banot został ukarany mandatem.

Zobacz karkołomne zdobycie pieca Huty Pokój: 

A tutaj równie emocjonujące wejście na diabelski młyn:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here