Kaczyński: Zawieszam Misiewicza w PiS i powołuję komisję do zbadania jego działalności. Wojna z Macierewiczem?

Jarosław Kaczyński i Antoni Macierewicz. Foto: PAP/Marcin Obara

W trakcie briefingu prasowego prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował, że jeszcze dzisiaj zawiesi w Bartłomieja Misiewicza w prawach członka partii.

Powoła także specjalną komisję wewnątrzpartyjną do zbadania działalności byłego rzecznika Ministerstwa Obrony narodowej.

Zaraz, jak tylko dotrę do siedziby partii podpiszę decyzję o zawieszeniu Bartłomieja Misiewicza w prawach członka partii PiS – powiedział prezes PiS na środowym briefingu.

Jak dodał, podejmie też decyzję o powołaniu komisji PiS ds. „zbadania całej sprawy”.

Chodzi m.in. o środowe doniesienia medialne dotyczące wysokich zarobków Misiewicza jako pełnomocnika zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej ds. komunikacji. Na tym stanowisku Misiewicz miał zarabiać miesięcznie 50 tys. zł.

Jednak informacje te zdementował rzecznik Polskie Grupy Zbrojeniowej.

Zobacz: [Tylko u nas] Rzecznik PGZ zaprzecza doniesieniom „Rzeczpospolitej”. Jednak Misiewicz nie zgarnie takiej góry pieniędzy?

Wygląda na to, ze to bardziej walka z Antonim Macierewiczem. Już wcześniej chodziły słuchy, że Jarosław Kaczyński rozpoczął akcję podtapiania Macierewicza. Mówił o tym m.in. były członek PiS Ludwik Dorn. Chodzi o to, że minister Macierewicz skupił w swoich rekach duzo władzy i czuje się nieusuwalny. Wchodzi w spory nawet z prezydentem i czuje się nadministrem. Nie zareagował ani na słowa prezesa PiS dotyczące Misiewicza ani na podobne uwagi z ust premier Beaty Szydło.

Zobacz: Macierewicz na wylocie? Dorn: rozpoczęła się operacja podtapiania. PiS szykuje wymianę ministrów

PAP/wolnosc24.pl

17 KOMENTARZE

 1. Bartłomiej Misiewicz jest od pewnego czasu na ustach wszystkich, bo zlikwidował tzw. „Centrum NATO” czyli zakonspirowany punkt oparcia WSI przy ul. Niepodległości w Warszawie i stad ta złość UBowców którzy zadaniują swoich dziennikarzy-konfidentów.
  Teza: każdy kto inspiruje w temacie „misiewicza” to konfident UB/WSI a ci co powtarzają te brednie to zwykłe tumany po kursie TVN/Polsat/SuperStacja.

  • Przypomnę, że uwielbiany przez całą Europę i Polaków książę Pepi (Józef Poniatowski) w wieku 26 lat był już pułkownikiem a dwa lata później generałem. A do tego jak się bawił książę Józef! Łysiak cytuje źródła, że Pepi potrafił jeździć nago z kolegami po Warszawie w biały dzień (czym zagniewał swego kuzynka, króla Stasia). O ruchaniu mężatek nie wspomnę – poczytajcie u Łysiaka.
   To wszystko z Misiewiczem to nic innego, niż zwykła – dobrze zorganizowana – nagonka ubeckich watach.

   • Czyżby Jarosław Kaczyński przyłączył się do tych UBecko-WSIowych ataków i chce usunąć wielce czcigodnego Misewicza z PiSu a nawet chce powołać komisję? To się w pale nie mieści!

 2. Pan Prezes powinien się głęboko zastanowić i przede wszystkim sprawdzić czy informacje o Panu Misiewiczu polegają na prawdzie.

 3. Też sądzę ze te ,, afery ” z Misiewiczem są naciągane przez UB, WSI – MAFIĘ , stara władza Tuska miała takich Misiewiczów na pęczki i było git . Szerzej to powiem – Polska to pole bitwy , różnych wywiadów , a to co my widzimy , to tylko jakieś pokłosie tych zmagań .

 4. Najbardziej zdumiewa łatwość , z jaką wypływają informacje z koncernu zbrojeniowego . To jest problem o wiele poważniejszy od Misiewicza .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here