Niemcy mają wątpliwości, czy listy z Dortmundu napisali islamiści

fot. bvb.de

Z analizy sporządzonej na zlecenie śledczych wynika, że istnieją „poważne wątpliwości”, czy listy znalezione niedaleko miejsca ataku bombowego na autokar z drużyną Borussia Dortmund napisali islamiści – podał w piątek niemiecki nadawca publiczny ARD.

We wtorek w Dortmundzie doszło do zamachu bombowego na autokar z drużyną piłki nożnej Borussia Dortmund. W pobliżu pojazdu eksplodowały trzy ładunki wybuchowe. Obrażenia odniósł jeden z piłkarzy oraz policjant eskortujący drużynę. W środę policja zatrzymała podejrzanego o ten czyn islamistę.

W pobliżu bomby ukrytej w krzakach znaleziono trzy listy z deklaracją sprawstwa o identycznej treści, wskazującej na możliwość inspiracji islamistycznej. W tekście m.in. sformułowano żądania wycofania niemieckich samolotów wielozadaniowych Tornado z działań w Syrii i zamknięcia bazy lotniczej USA w Ramstein w Niemczech.

źródło/pap

Czytaj więcej: Zatrzymano islamistę podejrzanego o wczorajszy zamach na autobus Borussii Dortmund

4 KOMENTARZE

  1. Ciekawe ile jeszcze zamachów Niemcy potrzebują żeby ich wątpliwości zostały rozwiane – 10, 20, a może 1 zamach na każdy dzień miesiąca, a jak to nie pomoże to 1 zamach na każdą godzinę ? Ale jest dobrze, producenci prześcieradeł i kijów od szczotek zarobią – przecież z czegoś te białe flagi biali Niemcy muszą zrobić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here