Soros wyrzucony z Węgier. Ale długo nie będzie bezdomny, chce go przygarnąć polski polityk. „Jego zasady są bliskie mojej wizji”

Rafał Dutkiewicz / George Soros.

Tydzień temu węgierski parlament znowelizował ustawę o szkolnictwie wyższym, która w praktyce oznacza likwidację CEU, czyli Central European University. CEU to uniwersytet założony na początku lat 90. i „kształcący na kierunkach nauk społecznych i humanistycznych”. Finansowany jest przez miliardera żydowskiego pochodzenia George’a Sorosa.

Zagraniczne grupy interesów starają się wykorzystać organizacje społeczeństwa obywatelskiego – uzasadniają nowelizację jej autorzy i dodają, że procesy te w coraz większym stopniu mogą zagrażać bezpieczeństwu narodowemu i suwerenności Węgier.

W styczniu wiceszef Fideszu Szilard Nemeth, pytany o doniesienia na temat szykowanej ustawy o NGO, oświadczył że należy „wymieść” z Węgier organizacje pseudopozarządowe imperium (George’a) Sorosa, które są utrzymywane po to, by forsować ponad rządami narodowymi świat globalnego wielkiego kapitału i poprawności politycznej.

Czytaj więcej: „Wymieść z Węgier imperium Sorosa”. Ustawa o wspieranych z zagranicy NGO w parlamencie

Z pomocną dłonią postanowił przyjść prezydent Rafał Dutkiewicz, który wystosował pismo rektora Uniwersytetu Środkowoeuropejskiego.

Jestem głęboko przekonany, że w dzisiejszym mocno podzielonym świecie jedynym rozwiązaniem jest przestrzeganie zasad sprecyzowanych w misji Pana Uniwersytetu, czyli promocja demokracji i praw człowieka, przyjęcie w działaniu zarówno lokalnej, jak i międzynarodowej perspektywy, szacunek dla różnorodności kultur i narodowości oraz rozwiązywanie różnic poprzez debatę, a nie negację (…) Zasady te są bliskie mojej wizji skutecznego i demokratycznego zarządzania miastem. Biorąc powyższe argumenty pod uwagę, Wrocław mógłby być odpowiednim partnerem dla Central European University – możemy przeczytać w piśmie podpisanym przez Dutkiewicza.

Prezydent Wrocławia dodaje też: Nie wiemy, czy CEU obroni się w stolicy Węgier. Nie wiemy też, w jaki sposób będzie ewentualnie szukał miasta dla nowej siedziby. Jeśli zostanie ogłoszony w tej sprawie konkurs, chciałbym do niego zgłosić Wrocław.

Warto wspomnieć, że swego czasu Rafał Dutkiewicz zapraszał do Wrocławia inne „znamienite” postaci takie jak żydowski komunista Zygmunt Bauman. Bauman, który zmarł na początku tego roku, Bauman był funkcjonariuszem sowieckiej milicji, wojsk NKWD, oficerem politycznym ludowego Wojska Polskiego i Korpusu Bezpieczeństwa Publicznego, tajnym współpracownikiem informacji wojskowej, działaczem PPR i PZPR.

Przez całe życie pozostał on zadeklarowanym i oddanym marksistą. W listopadzie 2010 roku otrzymał, od ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Złoty Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Warto obejrzeć: Wolniewicz: Bauman to był hochsztapler intelektualny na dużą skalę. Tak jak Jurek Owsiak dla półinteligentów [VIDEO]

Czy Bauman skruszał i przyznał się do haniebnego działania w czasach komunistycznych? Najlepiej oddaje to jego wypowiedź z 2007 roku dla „The Guardian”: Walkę komunistycznych władz z podziemiem w powojennej Polsce można porównać do dzisiejszej walki z terroryzmem.

Obaj panowie byli gorącymi zwolennikami przyjmowania imigrantów. Poniżej nagranie z zajść na początku spotkania z Baumanem:

12 KOMENTARZE

 1. We Wrocławiu musi żyć pokaźne stado idiotów, że wybierają sobie takich osobników jak Dutkiewicz na prezydenta. Siedlisko lemingozy, oportunistów, konformistów, technokratów i zgnilizny, matecznik Platformy, miejsce skalane obecnością Schetyny i Frasyniuka.

  • Mieszkam w tym mieście i też zadaje sobie to pytanie, jak można było wybrać go na prezydenta. Koleś ma wizje miasta wg lewackiej koncepcji „zrównoważonego rozwoju”, w mieście gdzie nie ma sprawnej komunikacji miejskiej, a ruch samochodowy jest sztucznie ograniczany. Komunikacyjnie Wrocław to jest porażka, za którą odpowiada głównie magistrat zarządzany przez tego człowieka. Ostatnio nawet stwierdził że jego celem jest zmniejszanie liczby aut o połowę, nie wiem będą wywłaszczać?! Dziwi was to ze zaprasza Baumana, mnie to nie dziwi, ideowo stoją w jednym szeregu. A ponieważ to tchórz, to nie umie się do tego nawet przyznać, woli kreować siebie jako idiotę. Reasumując ten człowiek jest prawdziwym nieszczęściem tego miasta, wiec cóż można powiedzieć o większości która go wybiera?

   • Nasze tereny zachodnie długo będące pod okupacją niemiecką zostały zasiedlone przez Polaków z różnych stron. Ponadto był to obszar stacjonowania silnych garnizonów socjalistycznej Rosji. Stąd socjaliści z PRL zbudowali tam silne służby SB i WSI. Ci ludzie po pozornym upadku komuny zajęli się biznesem i polityką. Do tej pory mają, jak widać decydujący wpływ na politykę i gospodarkę na Dolnym Śląsku i zachodzie Polski. Stąd Rafał Dudkiewicz.

  • lemingoza, oportuniści, konformiści, technokraci – i co zdumiewające, ci potomkowie Lwowian i Wilnian, do czego się chętnie przyznają, nie czuja związku z resztą kraju, pielęgnują „dolnośląskość” i „wrocławskość’, szczególnie podkreślając niemieckość tego miasta, zresztą pięknego miasta

   • Jak widać na kresach żyli ludzie krwi gorszego sortu używając języka jarosławowego. Wiele zachowań dziedziczy się po rodzicach. A idol PiS Józef Piłsudski opowiadał bajki, że Polska jest jak obwarzanek (kresy urodzajne, centrum – nic) – typowy socjalistyczny łgarz. No chyba, że myśląc o urodzajności miał na myśli bogactwo idiotów i zdrajców.

 2. Nie wiem co macie przeciwko Baumanowi. Przecież on tylko walczył o niskie podatki. W PRLu podatki były niższe niż w II RP, nie mówiąc już o lewackiej UE.

 3. A no niskie podatki z powyrywanymi paznokciami są „ciekawą” opcją.
  —-
  Co tam, posłuchajmy może pewnego mądrego Żyda, Szawła z Tarzusu, zwanego także Pawłem: „Wielu bowiem to ludzie niekarni, rozgadani, zwodziciele – zwłaszcza wśród obrzezanych. Takim trzeba zatkać usta, gdyż oni całe domy wywracają, ucząc – dla brudnego zysku – rzeczy niepotrzebnych.”

 4. Mam nadzieje ze obywatele nie spią i zareaguja w koncu to my tu mamy cos do powiedzenia kog chcemy a kogo nie dosc gadania ze polak to ciemnogrod bo nic nie idzi ani nie reaguje

 5. Panie Dutkiewicz, jak dobrze pamiętam to Wrocław ma bardzo duże zadłużenie i to pana zasługa więc może czas się zając sprawami ekonomicznymi i nie tylko miasta a nie szukanie na silę nowego kontrowersyjnego tematu.Niech pan się skontaktuje z uniwersytetami w Londynie czy amerykańskimi, one mają większe doświadczenie niż Sorosa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here