Korwin o Rosji, Polsce, sowietach. Sprawdź na ile rusofile ucieszą się stanowiskiem prezesa

Rosja, Korwin (fot Jan Bodakowski)

Na swoim blogu i Facebooku prezes partii Wolność Janusz Korwin-Mikke przedstawił swoje stanowisko w sprawie Rosji, Polski i sowietów.

Zdaniem Korwina „Federacja Rosyjska NIC nam nie zrobiła”. Pisząc o imperialnych zakusach Rosji europoseł stwierdził „nie ma nic zdrożnego w chęci przyłączenia do swego kraju tego i owego” (prezes nie kryje, że sam jest imperialistą „i z ochotą to i owo przyłączyłbym do Państwa Polskiego”).

Według Korwina jeśli „Kazachstan ma prawo oderwać się od FR czy Rosji, a Kosowo od Serbii – to Abchazja i Osetia Płd. mają prawo oderwać się od Gruzji, a Krym od Ukrainy”. Prezes uważa, że „Gruzja zaatakowała Osetię”, Rosja odmawia przyjęcia „Kreml odmawia przyjęcia Osetii Płd w skład FR”, a Krym od dekad był „zdominowana przez Rosjan”.

Prezes uważa, że zielone ludziki nie mordowały Ukraińców ani Tatarów podczas aneksji Krymu, żołnierze ukraińscy z Krymu z chciwości przeszli na stroną rosyjską (licząc na dwa razy wyższy żołd, ale nie wiedząc, że w Rosji są wyższe ceny”.

Zdaniem Korwina „Kreml g***o interesują pomniki sowieckie. U siebie je likwidują, powstają za to pomniki” carskich Rosjan. Prezes uważa, że „natomiast prawdą jest, że „jednostki wojskowe szczycą się sowieckimi tradycjami” (…) „ etos sowiecki nadal żyje”. Ponadto: w Rosji jest (na nieszczęście dla Rosjan) sporo d***kracji i JE Włodzimierz Putin musi liczyć się z głosami milionów Rosjan zaczadzonych sowiecką propagandą”. Według Korwina nie jest prawdą, że „Rosja nie oddała ziem zajętych przez Sowiety”.

W opinii europosła „Kreml nie powinien był wspierać separatystów w Doniecku i Łuhańsku. Jednak, przypominam, II RP DOKŁADNIE TAK SAMO nielegalnie wspierała w 1920 (pieniędzmi, sprzętem, oficerami) powstańców śląskich”.

Korwin w swoim wpisie na blogu napisał, że „bolszewicy to NIE byli Rosjanie: w 85% Żydzi – ale np. okrutnym szefem CzeKi był Feliks E.Dzierżyński (a Jego następcą też Polak!), kolejnymi następcami Żyd i Gruzin (dokładniej: Mingrel). Dzierżyński zamordował wielokrotnie więcej Rosjan, niż Stalin (Gruzin zresztą) Polaków w Katyniu”.

Za rozbiory Korwin obwinia polskich warchołów, którzy chcieli wprowadzić „d***krację szlachecką”. Prezes, można odnieść takie wrażenie, zabory ocenia pozytywnie „przyłączanie innych ziem to normalka. Jak ktoś źle rządzi, powinien władanie tracić”.

Zdaniem Korwina Rosja nie musi przepraszać za Katyń, a komunizm był tragedią Rosjan – „ziemie rosyjskie znalazły się na trzy pokolenia pod okupacją wrogiego” państwa Związku Sowieckiego, „ZSRS (…) wymordował co najmniej 50 razy więcej Rosjan, niż Polaków. I ZSRS powinien przede wszystkim przeprosić Rosjan – a dopiero potem inne narody”.

Według Korwina „ze strony Polski Federację Rosyjską spotykają nieustanne oszczerstwa, obelgi, niesłuszne oskarżenia. W rezultacie Rosjanie uważają nas za głupiego pieska, który będąc na smyczy Wuja Sama oszczekuje niedźwiedzia”.

Do swojego wpisu na blog Korwin dodał wpis na Facebooku w którym głosi, że umieszczenie w Katyniu kłamliwych tablic o mordowaniu przez Polaków sowieckich żołdaków to dowód na to, „że w Rosji nadal pokutuje sowiecki sposób myślenia. Fakty są prawdziwe. Tym niemniej jeńcy sowieccy ginęli, bo w całym kraju była po wojnie bieda, głód i zarazy – a nie dlatego, że ktoś chciał ich mordować”.

Polemizując ze stanowiskiem Korwina jestem zmuszony przypomnieć, że Federacja Rosyjska w sferze gospodarczej, w ramach wspierania własnych producentów, wprowadzała embarga na eksport polskiej żywności do Rosji, narzuciła Polsce dużo większe ceny gazu niż krajom Europy zachodniej, uniemożliwiła Polakom swobodę wypływania z Zalewu Wiślanego na Bałtyk (co uniemożliwiło Polakom zarabianie na transporcie ludzi i towarów), zablokowała gazociągiem Nord Stream polski portu w Świnoujściu dla statków o dużym zanurzeniu, co odebrało należne Polsce zyski. Świnoujście mogło być oknem na świat dla polskiego eksportu węgla, zapewniać najkrótszą drogę morską między Skandynawią a Europą środkową i południową, doskonałym portem przeładunkowym dla towarów z Azji. Nie mogę się więc zgodzić z tezą Korwina, że Rosja nic nam nie zrobiła. Tym bardziej, że jak pokazuje zatrzymanie lidera pro rosyjskiej partii Zmiana Rosja w Polsce wspiera działanie organizacji lewicowych, jednoznacznie odrzucających kapitalizm i wolny rynek.

Rozważając sytuacje na Ukrainie, prezes zapomniał, że Ukraina wyrzekła się broni jądrowej właśnie za gwarancje nienaruszalności swoich granic. Rosja będąca gwarantem tego porozumienia, otworzyła swoim atakiem na Ukrainę, Ukrainie prawo do odbudowy swojego arsenału jądrowego. Dodatkowo Osetia Południowa to integralny fragment Gruzji, więc Gruzja nie mogła zaatakować własnego terytorium.

Zapewne Putin i władze Rosyjskie były by zdziwione tezami Korwina o swojej niechęci do sowietów. Dla Putina i Rosji bolszewizm, komunizm, tradycja sowiecka jest tak samo ważnym elementem tradycji rosyjskiej jak tradycja carska. Rosja wbrew tezom Korwina jest dumna z swojego sowieckiego dziedzictwa (w tym i ze zbrodni popełnianych na Polakach). I to sowieckie dziedzictwo jest wspierane przez władze Rosji, rosyjscy krytycy sowieckiego dziedzictwa są karani przez władze rosyjskie.

Warto też przypomnieć, że wśród ofiar sowieckich represji odsetek Polaków był większy niż Rosjan, rosyjskich ofiar w liczbach bezwzględnych było więcej niż polskich dlatego że odsetek Rosjan w Rosji był większy. Polacy byli w Rosji eksterminowani z powodów etnicznych – w czasie operacji polskiej sowieci wymordowali 250.000 Polaków tylko dla tego, że byli Polakami.

Zabory nie były pozytywnym zjawiskiem. Władze rosyjskie odbierały Polakom własność, uniemożliwiały rozwój gospodarki i nauki, pozbawiały Polaków praw i wolności, praktyk carskiej Rosji nie da się pogodzić z poglądami wolnościowymi.

Jan Bodakowski

O opiniach Korwina pisaliśmy w
Korwin zdradza co zapowiada wojnę w komunistycznej Korei Północnej

33 KOMENTARZE

 1. Na pewno ma rację w sprawie rządów lewicy w Rosji ( komunizmu ), to były rządy żydokomuny sprowadzone na biednych Rosjan przez Niemców, a sprawowane w dużej mierze przez Żydów. Doprowadziło to to wymordowania milionów najlepszych Rosjan. Stąd dziwi mnie skłonność Rosjan do budowania sojuszu z Niemcami, po tym jak zostali przez nich tyle razy zdradzeni.

 2. 100% racji Korwin, a pan Panie redaktorze powinien wiedziec ze Rosja wprowadzila sankcje w odpowiedzi na sankcje z naszej strony, co do ataku Gruzji to wystarczy wlaczyc wykipedie etc etc. Problem tego biednego kraju polega na tylm ze byle matol moze obrazac innych tylko dlatego ze ma inna opinie na jakis temat

 3. Trzeba było zgodzić się na budowę rurociągu przez Polskę na Zachód. Kasowalibyśmy za przesył. Co mieli Ruscy zrobić, żeby bez przeszkód pompować paliwo Niemcom? No to puścili rurę przez morze. Pewnie, że bardzo na tym tracimy, ale na własne życzenie. Cena za gaz to niby jak zmusili? Można podziękować za to Pawlakowi. Sankcje też z niczego się nie wzięły, tylko ze szczekania rusofobów, których u nas nie wiem skąd biorą. To jakaś histeria antyrosyjska.
  Uważam jak Korwin, że Rosja nic złego Polsce nie zrobiła. Pretensji terytorialnych nie maja do żadnego skrawka naszego terytorium, pozostaje tylko robić interesy. Niestety u nas politycy kierują się jakimiś rzekomymi wartościami, zamiast korzyściami.

  • Trzeba podziękować L. Kaczyńskiemui jego dziwnej polityce wschodniej nakierowanej pewnie przez żydów.

   A Gudzowaty mówił, żeby siedzieć cicho

  • A może cena gazu była taka, bo sytuacja była podobna, jak przy zakupie francuskich helikopterów po „specjalnych” cenach? A my się tu głupio plujemy?

 4. „Według Korwina „ze strony Polski Federację Rosyjską spotykają nieustanne oszczerstwa, obelgi, niesłuszne oskarżenia. W rezultacie Rosjanie uważają nas za głupiego pieska, który będąc na smyczy Wuja Sama oszczekuje niedźwiedzia”. ”
  Niestety to fakt. Inne też.

  Jednak dobrze, że nie mamy monarchii

  • Właśnie przez to, że nie ma u nas monarchii to rządzą nami agenci innych państw. Kaczor to jest agent USA, liże dupę za każdym razem. Jak by był król to by rządził na pewno bardziej pro Polsko niż ta cała hołota i przed wszystkim nie było by demokracji, która doprowadza do upadków wszystkich krajów, w których ona jest.

  • Odezwał się element V kolumny komunistycznej?
   Czy Pan/Pani nie widzi, co się dzieje w USA/Kanadzie/Australii/EU? Naprawdę nie? Sporą dozę elastyczności, a la Węgry, pilnie potrzebujemy!

 5. Prawdziwy Rusofob to pisał! Zapomniał też dodać, że te zakazy które Rosja wprowadziła to odpowiedź na sankcje które UE nałożyła na Rosję! Nic Rosja nie rozpoczęła pierwsza! Do historii nie wracam, ale w tej chwili nie powinniśmy mieć żadnych pretensji do Rosji, jak już to jedynie sami do siebie! Zamiast z nimi współpracować, szczególnie gospodarczo to machamy im szabelką!

 6. Ehh tylu znawcow Rosji 🙂
  1. Rosja rzeczywiscie nic zlego nam nie zrobila, w sensie hmm jak w ojcu chrzestnym, osobistym – oczywiscie nord stream, ceny gazu itp – ale to jest biznes, a Putin, jako prezydent FR, ma dbac o interes wlasnego panstwa i Narodu. I nic wiecej. Zalamuje mnie beczenie baranow oskarzajacych Rosja o nord stream a nie wspominajacych slowa nt niemiec. Z Rosja nie jestesmy w unii, nie wspieramy sie, ba – nienawidzimy jej oficjalnie politycznie. Z niemcami laczy nas natomiast milosc szacunek unia i umowy handlowe…
  2. Rosja nie zaatakowala Krymu, Krym jako autonomiczna republika z wlasnym parlamentem nie podporzadkowal sie nielegalnej wladzy w Kijowie i wstapil w szeregi FR, za ogromna aprobata mieszkancow. Jezdze na Krym od 10 lat, ogolnie zawsze mialem w dupie w skladzie jakiego panstwa sie znajduje, jednak juz po pierwszy razie opowiadalem znajomym i rosyjskich flagach wiszacych na co drugim oknie, deklaracjach mieszkancow nazywajaych sie krymskimi rosjanami itp.
  3. Caly przewrot na Ukrainie – nie zapominajacie, ze kazdy zolnierz i policjant, ktory podporzadkowal sie nowej wladzy jest zdrajca ojczyzny. Tak jak w Polsce zolnierze przysiegaja stac na strazy konstytucji, podleglosc przelozonym itp – tak samo jest na ukrainie. Wojsko i policja powinni bronic konstytucji i prezydenta za cene zycia nie dopuszczajac junty do wladzy.
  4. Gruzja to wymysl amerykanow (zreszta sakaszwili zostal nagrodzony przez amerykanow stanowiskiem gubernatora obwodu odeskiego za zaslugi – niedawno usuniety bo nie dalo sie dluzej ukrywac jego walkow na prywatyzacjach ala polska i rosja lata 90te)
  5. Rzeczywiscie Putin nie pala miloscia do komunistow, rok temu w wywiadze w tv stwierdzil, ze Lenin to najwieksza tragedia jaka przytrafila sie narodowi rosyjskiemi w calej historii. W Rosji jest pelno pomnikow komunistow, jednak od 10 lat ciagle powstaja nowe – carskie i przywodcow bialej armii (!!!) jak chocby niedawno odkryty pomnik Wrangla na Krymie czy Denikina. Kult sowiecki jest rowniez zrozumialy. Na czym trzeba odbudowywac patriotyzm i dume narodowa. Lata komunizmu wypraly ludziom w glowach wiedze nt caratu, malo ludzi ma pojecie jak to wygladalo. Co pamietaja ludzie? Komunizm gdy wszystko bylo, pozniej lata 90te i jedzenie ziemniakow przez rok w czasie gdy taki niemcow zostawal miliarderem a za granica wstydzili sie odezwac po rosyjsku. Przyszedl Putin i nagle sytuacja zmienila sie o 180 stopni…

  Ehh zeby zrozumiec Rosje trzeba znac historie, ten kraj i ludzi, ktorzy w nim zyja.

  • masz rację. Ludzie nie rozumieją, że Państwa takie jak Rosja czy Niemcy, defacto mają władze któe dbają o ich rację stanu. To że takiej Polsce się dostaje, to że robią inni coś na około lub totalnie inas ignorująć to świadczy o tym że my nie mamy elit myślących o Polsce. To też nie powinno dziwić, bo pewnie u nas nasze pseudo elity są naspzikowane szpiclami innych krajów, agentury(od wschodu do zachodu) tu pewnie mamy tyle, że aż strach pomyśleć. Dlaczego mieliby u nas obniżać podatki, przestać dusić przedsiebiorczość? Żeby z Niemiec i Anglii wracali nasi rodacy ? a kto będzie ich bogactwo budował ? Syryjczycy ? nie wspomnę już o naszej walucie, która ma pewnie wartość zaniżoną. należy sobie wbić do tej głowy że na Polsce kolonialnej zależy nie tyle politykom, ale naszym sojusznikom bliższym i dalszym 🙂

   • ale ten sam problem mają wszystkie krajer bloku wschodniego, co były pod butem Sowietów, zachód czerpie z tej biedy która komuniści tam zmontowali

 7. Panie Bodakowski,
  Widać nic żeś pan nie zrozumial z tez Korwina. Wiele pana wywodow nie stoi zresztą w sprzeczności z tym co głosi JKM. Mieszasz Pan chaotycznie wielki kwantyfikator z małym i stąd Pana niezrozumienie. Proponuję redaktorze studiowanie logiki zanim zacznie Pan polemizować z inteligentnymi ludźmi. Ach, i niech nie zaczyna Pan artykułu od argumentum ad personam..świadczy to raczej o pana kompleksach niż merytorycznym odniesieniu.

 8. Korwin ma rację, trzeba mieć odwagę aby mu przyznać rację wbrew powszechnej propagandzie i myślę że autorowi powyzszego jej brakuje lub brakuje mu wiedzy. Gruzja pierwsza zaatakowała Osetię i przez pierwsze 3 dni lała rosję a dopiero po tym czasie rosjanie się pozbierali i dali łupnia Gruzji prowadzonej przez doradców z USA i Izraela. Jeśli chodzi o ukrainę jakiś idiota wydał zakaz używania języka rosyjskiego na wschodzie i stąd się zaczeły protesty przeradzające się w wojnę wewnątrz ukraińską – oczywiście Rosja potem w to się włączyła ale napewno nie przyłączy Doniecka do swojego terytorium bo musiała by płacić emerytury i świadczenia socjalne ludności. Na Krymie zielone ludziki nie mordowały bo tylko podchodziły do jednostek wojskowych i proponowały im poddanie się i przejście na stronę Rosji. Tylko w jednym przypadku byłą strzelanina i to krótko, potem zastosowano manewr taki jak USA w Kosowie czyli referendum a więc się należy od nich odpieprzyć. Embargo na polską żywność – przepraszam a kto jak nie PolskA chce utrzymania sankcji wobec Rosji to oni mają być wobec nas mili, w zeszłym roku import mięsa do Rosji wzrósł o 1,6% – ciekawe skąd oni je biorą od kogo w UE. Nawiasem mówiąc nasz wspaniały sojusznik Ukraina nadal utrzymuje embargo na polskie mięso i inne produkty. Jeśli chodzi o Nord Stream to jego twórcą jest Lech Kaczyński bo nie pozwolił Rosji ciągnąć drugiej nitki gazociągu przez Polskę a więc oni poszli Bałtykiem, w okolicach Świnoujścia płytkie położenie gazociągu to dzieło Niemiec które chcą udupić Szczecin będący konkurencją dla Rostku, stąd problemy z budową autostrady na południe od Szczecina i modernizacją drogi wodnej Odrą
  KOLEGO nie czytaj głupot tylko selektywnie czytaj i wyciągaj wnieski, polecam RAPORT,obronność, Najwyższy Czas, Le Monde. National Interest, Le Monde Dyplomatique

 9. Problem z JKM polega na tym, że tak naprawdę to nie ma większego znaczenia, czy JKM ma w jednej z tych spraw rację, czy nie. Otóż my nie jesteśmy partią „Kochamy Rosję”, tylko partią „KOCHAMY WOLNY RYNEK”. Jeżeli szef tej partii w trakcie walki o WOLNY RYNEK podnosi kwestie (zadziwiająco często) NIEISTOTNE z punktu widzenia wali o WOLNY RYNEK, ale mogące UTRUDNIĆ tę walkę to znaczy, że działa na szkodę naszego CELU. Bo naszym celem nie jest intelektualna dywagacja na temat ubeckich emerytur czy Rosjan i ich imperializmu, ale poszerzenie zakresu wolności gospodarczej i osobistej.

  • I oczywiście tą wolność gospodarczą i osobistą poszerzymy w ramach komunistycznej uni? A czytał pan ostatnio, czego się domaga pani Kanclerz? A mianowicie więcej przepisów do … walki z terroryzmem. Landy niemieckie maja mieć podobne i zaostrzone prawa, to taktyka w ramach nadchodzących wyborów w Nadrenii Westfalii, po ostatniej fałszywej fladze na piłkarzy.
   Jak pan myśli, to „cuchnie” wolnością osobistą? Nie będę próbował panu opisać rzeczywistej wolności gospodarczej a la socjalistyczne Niemcy.
   —–
   Sporą dozę elastyczności, a la Węgry, pilnie potrzebujemy! Dla wolności gospodarczej i osobistej!

 10. a może droga redakcjo, jak już piszecie artykuł to nie róbcie go w tonie GW czy innego NaTemat. Jak przytaczacie cytaty i się z nimi nie zgadzacie to może jakaś analiza historyczyna tych słów. Nie tylko hisotryczna, ale uwarunkowania polityczne regionów o któych wspomina. Mogę zacząć od tematu któy poruszył Prezes… Rosja była pierwszą ofiarą bolszewików i z tego co mi wiadomo w ich rewolucji życie straciło kilkukrotnie więcej procentowo ludności niż podobne na całym świecie. My mieliśmy swój Katyń, ale oni mieli podniesiony do potęgi swój i tu należy nad tym się też pochylić. Może czasami warto też zabawić się w historie alternatywną, że bolszewicy ponieśliby klęskę gdyby nie Piłsudski i jego większa niechęć do Białych Rosjan niż Czerwonych., bo biedak się od nich więcej wycierpiał.

 11. bodako Ty mały kretynie bez wiedzy – marsz do nauki – słuchac i czytac np pana Jana Engelgarda. A teraz zaatakuje Cie Twoją własną bronią – Ty banderowska kanalio, ciceszysz sie zapewne z powrotu banderowskiej ukrainy, chciałbys sojuszu ukrainsko – niemieckiego ?! Ty bez zmysłu politycznego półgłówku, ruszaj na wojne z Rosja za grzechy zsrr i giń ! Mam nadzieję, ze tacy agitatorzy jak Ty zginą pierwsi. Wy kanalie błodakowskie żyjecie tak jak ekolodzy z wymyślania bzdur – Wam potrzebna jest Rosja jako straszak ażebyście mogli żerowac na strachu przed nią.
  Najlepszego po świętach !
  A poza tym sądze , ze nczas powinien zostać wydawany w formacie mobi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here