Kukiz – Spróbujmy przez te Święta nie rozmawiać w Rodzinach o polityce

Kukiz (fot Jan Bodakowski) pisanki (fot pixabay)

W swoim najnowszym wpisie na Facebooku Paweł Kukiz zaapelował o nie rozmawianie przy światecnzym stole o polityce.

Zdaniem Kukiza „masakrujemy się wzajemnie ku uciesze partii politycznych… Podzielone Rodziny, wszystko czarno-białe i zero-jedynkowe. Podzielonym Narodem łatwo jest sterować. Kiedyś pałą a dziś za pomocą mediów.

Mamy ustrój zabójczy dla Obywatelskości i generujący podziały a my- zamiast zażądać jego zmiany- gotowi jesteśmy pozabijać się wzajemnie za jedną albo drugą „jedynie słuszną partię” w sytuacji kiedy i jedna i druga „jak lew” broni swoich przywilejów i robi wszystko abyśmy w takim stanie podziału trwali.

Spróbujmy przez te Święta nie rozmawiać w Rodzinach o polityce. Jeśli już to podyskutujmy o takich zmianach ustrojowych, które spowodują, że politycy i urzędnicy nie będą korzystać z bezkarności i zaprzestaną gnębić Obywateli astronomicznymi podatkami, które potem przeżerają albo marnotrawią. Szukajmy consensusu obywatelskiego a nie wchodźmy w konflikt ze szwagrem przekrzykując się która partia więcej kradnie”

Polemizując z Pawłem Kukizem muszę stwierdzić, że merytoryczne argumenty, wolne od aspektów personalnych, a dotyczące zmian ustrojowych, praw obywatelskich, likwidacji patologii, podatków, wkurzają wszystkich lewaków, równie mocno jak kwestie personalne. Lewaki z zasady kochają ustrój III RP i postulaty jego zmiany traktują jako atak na demokracje.

Jan Bodakowski

O opiniach Pawła Kukiza pisaliśmy w
Kukiz zastanawia się czy „analizy” Pacewicza z „Gazety Wyborczej” pochodzą etymologicznie od słowa „anal”. Czym publicysta wkurzył polityka?

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here