Macierewicz i Waszczykowski mieli zostać zdymisjonowani. „Egzekucja” została wstrzymana… Na razie

Witold Waszczykowski i Antoni Macierewicz fot. PAP

Wedle anonimowych źródeł Antoni Macierewicz i Witold Waszczykowski mieli zostać zdymisjonowani. Decyzję podjęła Beata Szydło, ale „góra” wstrzymała jej realizację – donosi fakt.pl

Szydło jest zdania, że bez dymisji Macierewicza i Waszczykowskiego, rząd czekają tylko kolejne wstrząsy prowokowane przez obu panów – mówi nasz rozmówca z rządu. Jak ustaliliśmy, w czasie spotkania przed wyjazdem na specjalny szczyt unijny do Rzymu, premier sondowała możliwość zdymisjonowania ich obu. Wtedy jednak prezes PiS jeszcze nie zgodził się na takie rozwiązanie – czytamy na portalu tabloidu.

Wojna partii z Macierewiczem może kosztować PiS utratę wielu zwolenników:

-To jakieś 8-10 procent naszego elektoratu, który teoretycznie przy rozłamie przeszedłby do Macierewicza – ocenia polityk z władz PiS. Jednocześnie dodaje, że liczba wierzących w zamach maleje. Potwierdza to sondaż IBRIS dla Faktu i Radia Zet – tylko 19 proc. wyborców PiS wierzy w wybuch w tupolewie – zaznaczają.

Co więcej, rzekome zażyłe stosunki Ministra Obrony z Toruniem, wcale nie gwarantują Macierewiczowi nietykalności w partii:

Mit. On pójdzie tam, gdzie mu dadzą pieniądze – zastrzega źródło bulwarówki.

źródło/fakt.pl

Czytaj więcej:Stołeczna policja na tropie fałszywego Misiewicza. W jakim celu ktoś podszywał się pod pupila ministra Macierewicza?

3 KOMENTARZE

  1. No tak i ANtek zrobiłby antypis. Beatka powinna mieć więcej werwy bo Jarosław jest chyba zbyt ostrożny. Lepiej teraz bo potem to różnie bywa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here