Tyszka – PiS i Po to dwa ekstrema w teatrze polskiej polityki, zainteresowane soba i obojętne na los Polaków i Polski

Stanisław Tyszka. / fot. Facebook vs PiS i PO

W swoim najnowszym wpisie na Facebooku wicemarszałek Stanisław Tyszka z klubu Kukiz stwierdził, że „PiS i PO od lat robią wszystko by zradykalizować nastroje, by dzielić Polaków, i to wokół sztucznie wykreowanych podziałów, tematów nieistotnych. Dlatego postrzegam te partie jako dwa ekstrema w teatrze polskiej polityki”.

Oceniając role klubu Kukiz na scenie politycznej wicemarszałek stwierdził, że „paradoksalnie, nasze podejście antysystemowe często sytuuje nas pomiędzy tymi ekstremami (według ich reguł gry). Sęk w tym, że my chcemy zupełnie nowych reguł gry – takich, który podporządkują państwo Obywatelom. Podobnie jak większość Polaków stoimy obok, albo raczej ponad, tym nigdy niekończącym się spektaklem pustego krzyku”.

W swoim wpisie Stanisław Tyszka podkreślił destruktywną działalność PiS i PO pisząc o tym jak te partie zainteresowane wzajemną nawalanką ignorują realne problemy Polski podczas gdy „2,5 miliona naszych rodaków wyjechało z Polski, prowadzenie działalności gospodarczej często graniczy z bohaterstwem, Polacy płacą coraz wyższe podatki, na wizytę u lekarza, na operację, czeka się miesiącami, szpitale są niedoinwestowane i obdrapane, a urzędy ZUS-u czy skarbowe lśnią nowoczesnością”.

Zdaniem wicemarszałka nieodpowiedzialność PiS i PO podkreśla też to, że partie te są bierne wobec wyzwań jakie stoi świat – „Europę zalała fala imigrantów, która rodzi kolejne zamachy terrorystyczne, Brytyjczycy zagłosowali za wyjście z UE, za nimi mogą pójść kolejne państwa członkowskie UE, bo coraz więcej Europejczyków nie akceptuje brukselskich biurokratów, Donald Trump, z kolei, pewnie z powodów polityki wewnętrznej, pręży muskuły i bombarduje Syrię, Afganistan, oraz grozi Korei Północnej.

Groteskowość PiS i PO ukazuje to o czym tylko dyskutują politycy i publicyści tych partii – „O 26-letnim byłym pomocniku aptekarza awansowanym na rzecznika MON i pracownika Polskiej Grupy Zbrojeniowej! Dlaczego? Nie dlatego, że awansowanie takich osób jest problemem systemowym partiokracji, ale dlatego, że PiS tak rozwiązuje swoje wewnętrzne wojenki frakcyjne”.

Zdaniem Stanisława Tyszki „nasze państwo jest chore, przez chory system ustrojowy i chorą klasę polityczną. To trwa tylko dzięki ciężkiej pracy Obywateli, którzy to wszystko finansują choć często nie mogą na to patrzeć.

Nawet dziś, w zwykłych codziennych sytuacjach, spotkałem parę osób, które mówią, że polityki nie śledzą, bo nie chcą, nie mogą, bo ich estetycznie odrzuca”.

W swym wpisie wicemarszałek postuluje aktywizacje tych niezainteresowanych polityką ludzi bo to na nich pasożytuje chory system.

Jan Bodakowski

O opiniach Stanisława Tyszki pisaliśmy w
Wicemarszałek Tyszka: wszyscy posłowie partyjni łamią konstytucję. Przesadza czy ma racje?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here