Dwugłos MON na temat wypadku gen. broni Sikory. Trudno coś z tego zrozumieć

Karambol pod Poznaniem fot. PAP autor: Marek Zkrzewski

– MON informuje:

W poniedziałek, 17.04.2017 r. ok. godz. 16.45 pojazd Żandarmerii Wojskowej, w którym podróżował generał broni Michał Sikora, uczestniczył w kolizji drogowej z pojazdem cywilnym marki Audi na autostradzie A2, przed miastem Poznań.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca pojazdu wojskowego, chcąc uniknąć uderzenia w pojazdy, które po wcześniejszej kolizji zablokowały drogę, wykonał manewr zmiany pasa ruchu z lewego na prawy i w wyniku tej czynności uderzył w tył pojazdu marki Audi, który poruszał się prawym pasem ruchu. W następstwie tego manewru, pojazd wojskowy kilkukrotnie obrócił się wzdłuż drogi i zatrzymał na lewym poboczu przy barierach ochronnych. Sprawcą kolizji był kierowca pojazdu wojskowego, dlatego też został ukarany mandatem karnym.

W całym zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Nieprawdą jest, że pojazd wojskowy uczestniczył, a tym bardziej spowodował karambol. Zdarzenie takie miało miejsce na innym odcinku drogi i w innym czasie. Wszelkie sugestie wskazujące, że sprawcą karambolu był pojazd wojskowy nie mają podstaw i są fałszywe.

Rzecznik Prasowy Ministerstwa Obrony Narodowej mjr Anna Pęzioł-Wójtowicz
(PAP)

Czytaj też: Macierewicz chwalił swojego kierowcę za szybką jazdę. „Oklaski dla pana Kazimierza i całej ochrony”. Chwilę potem dzwon. Żandarmeria przejmuje śledztwo w sprawie karambolu konwoju ministra

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here