Trump spacyfikowany. Zobacz jak życie dało lekcję prezydentowi

Prezydent USA Donald Trump

Donald Trump jako kandydat na prezydenta USA głosił poglądy, które wstrząsnęły niemała liczbą Amerykanów. Radykalne, bezwzględne i „niepoprawne” polityczne słowa wywołały burzę w Ameryce. Trumpa ogłoszono wcieleniem zła, a po jego zwycięstwie tysiące deklarowało, że opuści USA i przeniesie się do Kanady. Antytrumpowska histeria trwa zresztą do dziś.

Sam prezydent przeszedł jednak gruntowną zmianę. To normalne. Po objęciu funkcji każdy prezydent zderza się z problemami, które zupełnie inaczej wyglądają z pozycji Białego Domu, a inaczej z pozycji kandydata, który za nic nie odpowiada.

Pierwszą lekcję Trump dostał od wywiadu. Nie przekazywano mu pewnych informacji, ze względu na uwikłanie części jego otoczenia w niejasne relacje z Rosjanami. Skończyło się na dymisjach paru osób z prezydenckiego teamu. Ze służbami specjalnymi żaden prezydent nie wygra i Trump szybko to zrozumiał.

Czytaj też: Rosyjskie bombowce testują Trumpa. Pierwszy taki incydent za kadencji nowego prezydenta USA

Trump nie ogłosił Chin manipulatorem walutowym, choć zapewnił, że zrobi to pierwszego dnia swej prezydentury. Ten krok znacznie oddala widmo wojny handlowej pomiędzy USA i Chinami, na której straciłby cały świat.

Niedawno kazał zbombardować bazę syryjskich sił powietrznych. Warto przypomnieć, że on sam jako kandydat na prezydenta wielokrotnie krytykował Baracka Obamę za włączanie się do konfliktów na Bliskim Wschodzie.

Czytaj też: Trump zwrócił honor NATO. Zobacz co powiedział

Zdecydował się pozostawić na stanowisku przewodniczącą Fedu Janet Yellen, którą krytykował i nawet stwierdził: „Muszę być z wami szczery – naprawdę lubię politykę niskich stóp procentowych.”

Zmienił zdanie odnośnie do pozycji dolara. „Uważam, że nasz dolar robi się zbyt mocny i częściowo jest to moja wina, ponieważ ludzie pokładają we mnie zaufanie. Ale to nas boli i ostatecznie nas zaboli.”

Nazywał NATO przestarzałym paktem. Teraz twierdzi, że nie jest już przestarzałe.

Zmienił politykę w stosunku do Rosji. Przedtem mówił, że ludność Krymu zadecydowała gdzie chce być. Teraz żąda od Rosji wycofania się z Krymu

Trump poległ na sprawie Obamacare i prawdopodobnie ten system opieki zdrowotnej się utrzyma.

W sumie poza murem z Meksykiem, którego pomysłu nadal się trzyma, prezydent Trump musiał się pożegnać z kluczowymi punktami swojej polityki zapowiedzianej podczas kampanii wyborczej.

13 KOMENTARZE

  1. Jedyna zmiana na plus to to, ze przestal pitolic o manipulacjach walutowych Chin. Wszystko inne na wielki minus. Niestety Trump wierzy, ze niszczenie wlasnej waluty to recepta na sukces. Tragiczne braki w wiedzy ekonomicznej..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here