Ziemkiewicz: Czym jest Endecja i jaka jest przyszłość prawicy [VIDEO]

Rafał Ziemkiewicz, fot. Wolnosc24.pl

Czy w Polsce może powstać wspólna, prawicowa lista wyborcza? Jakie są obecne problemy polskich środowisk prawicowych? Kto jest największym „szkodnikiem”, a na kim można budować? Na te i inne pytania odpowiadał w swoim wykładzie Rafał Ziemkiewicz.

Wykład był elementem Wielkiej Konferencji Prawicy, która odbywała się w dniach 8-9 kwietnia 2017 w Warszawie.

5 KOMENTARZE

  1. Następny po Jarosławie Wolskęzbawie nawiedzony żyjący czasami międzywojnia. Jednemu marzy się wskrzeszenie PPS, a drugiemu ND. Nie dociera do nich, że żyjemy w XXI wieku, w świecie i uwarunkowaniach zupełnie odmiennych niż te sprzed 90 laty. Czy my w Polsce musimy bez przerwy żyć historią i powielać niekoniecznie trafione schematy z przeszłości ? Przecież lata 1919-1939 to była jakaś szopka polityczna, gdzie co parę miesięcy zmieniały się rządy, państwo było tak słabe i niewydolne, że padło po 1 miesiącu żałosnej obrony, a jego władze zwiały za granicę wraz z rezerwami złota banku narodowego. Propaganda sukcesu (budowa Gdyni, COP), epizod ledwo wygranej wojny z bolszewikami z roku 1920 nie zmienią faktów, że II RP była państwem niezwykle słabym, które w dłuższej perspektywie rządów Sanacji w cale nie rokowało świetlanej przyszłości narodowi polskiemu. Niech polscy politycy, publicyści lepiej wymyślą coś innego zamiast głupio kopiować to co działało w sposób patologiczny.

    • Nic nie rozumiesz – nie chodzi o to żeby bezmyślnie kopiować historię (nikt zresztą nie ma takich postulatów) tylko żeby wyciągać z tej historii wnioski.

  2. Jak na razie to w historii Polski najniższe podatki były w XIX wieku pod zaborem rosyjskim i w PRLu. II RP, III RP i UE to czas wysokich podatków. Dlatego polska prawica popiera Putina, bo w Rosji są niskie podatki i niskie koszty pracy – pensja minimalna w Rosji to 400 zł miesięcznie, a u nas unijne lewactwo poprzez otwarcie granic zmusiło polskich biednych przedsiębiorców do płacenia ludziom co najmniej 1500 zł miesięcznie.

  3. Niestety prawda o nas jest porażająca , tylko wzięci ostro za pysk , jak w czasie komuny jesteśmy w stanie zbudować przemysł i siłę militarną państwa . Porównania osiągniec gospodarczych 20 lat miedzywojnia i pierwszych 20 lat komuny nie pozostawiaja złudzeń . Polacy do tej pory zakochani sa w komunizmie , gdyby nie ta „buta i arogancja” towarzyszy szmaciaków ( i pałki ZOMO)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here