Jaka kara grozi za niezłożenie PIT-u w terminie? Mamy czas do 2 maja. Wesprzyj WOLNOŚĆ

PAP/Grzegorz Michałowski

Kara za niezłożenie w terminie zeznania podatkowego o wysokości osiągniętego dochodu może wynieść od 200 zł do nawet 40 tys. złotych. W tym roku podatnicy mają czas na rozliczenie się ze skarbówką do 2 maja. Zostało niewiele czasu, więc lepiej się pośpieszyć.

– Niezłożenie w terminie zeznania podatkowego stanowi wykroczenie skarbowe określone w art. 56 ust. 4 Kodeksu Karnego Skarbowego.

Popełnienie wykroczenia z tego przepisu następuje wtedy, gdy podatnik ujawni organowi podstawę lub przedmiot opodatkowania, podatek nie został narażony na uszczuplenie, jednak nie dopełnił w terminie obowiązku złożenia zeznania podatkowego.

Minimalna kara za powyższe wykroczenie stanowi 200 zł, maksymalna to aż 40 tys. zł – Łukasz Świerżewski, dyrektor Biura Komunikacji i Promocji w Ministerstwie Finansów.

Jeżeli jeszcze Państwo nie złożyli PITu przypominamy, że mogą państwo wesprzeć nasz portal i przekazać nam 1% podatku poprzez Fundację Najwyższy CZAS! Za każdą formę wsparcia będziemy bardzo wdzięczni.

DLACZEGO WARTO WSPIERAĆ WOLNOSC24.PL?

Portal wolnosc24.pl, którego najważniejszym celem jest promowanie idei wolności i krytyka wszelkich antywolnościowych działań politycznych i społecznych, w odróżnieniu od konkurencji nie korzysta z żadnych państwowych dotacji.

Nie jest też związany finansowo z żadną partią polityczną. Tak więc tak naprawdę tylko my w Polsce tworzymy prawdziwie wolne media walczące z wszechogarniającą propaganda państwowego przymusu.

Utrzymujemy się tylko i wyłącznie z reklam oraz państwa pomocy. Rozlicz z nami Pit i przekaz nam swój 1%.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej wspólnej sprawy poprzez przeznaczenie swojego „1 proc.” na cele statutowe Fundacji Najwyższy Czas (KRS: 0000438043), ul. Lisa Kuli 7/1, 01-517 Warszawa.

WESPRZYJ NAS DAROWIZNĄ

Wpłaty na konto Fundacji Najwyższy Czas!
04 1910 1048 2256 3634 1684 0001 – z dopiskiem „na portal”

Za rok 2015 zebraliśmy tą drogą 70 tys. złotych, które zostaną przekazane w formie honorariów Autorom portalu wolnosc24.pl. Wszyscy wpłacający otrzymają oficjalne podziękowania na naszej stronie.

Oto link, pod którym mogą państwo w łatwy sposób wesprzeć nasz portal: http://wolnosc24.pl/wsparcie/

Dziękujemy bardzo serdecznie za Państwa pomoc!!!

Redakcja Wolnosc24

3 KOMENTARZE

  1. A co jeśli w zeszłym roku skończyłem szkole a potem pracowałem za granicą, chyba nie muszę żadnych pitow dawać skoro nie miałem dochodu w PL co nie?

  2. W razie czego złożyć pusty z imieniem i nazwiskiem oraz danymi adresowymi i podpisem rzecz jasna a potem przyjdzie wezwanie do korekty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here