Foto: PAP Marcin Bednarski

Ewa P. z Piotrowic (woj. lubelskie) w okrutny sposób zamordowała swojego męża. W pierwszym procesie skazana została na 11 lat odsiadki. Po apelacji dostała właśnie 14 lat. Sprawa toczyła się za zamkniętymi drzwiami, ze względu na drastyczność dokonanej zbrodni. 

Po zapoznaniu się z materiałem, zapraszamy do wypowiedzenia się w sprawie wyroku w naszej sondzie. 

Sprawą zajmował się Sąd Okręgowy w Lublinie. Wtorkowy wyrok jest już drugim dotyczącym brutalnej zbrodni w Piotrowicach. W pierwszym procesie Ewa P. została skazana na 11 lat pozbawienia wolności – zamiast 15 lat, o co wnioskowała prokuratura.

Po apelacji sprawa wróciła na wokandę. Ze względu na charakter zarzutów postępowanie toczyło się za zamkniętymi drzwiami.

Śledczy ponownie wnioskowali o skazanie kobiety na 15 lat więzienia. Sąd uznał, że 14 lat za kratami to właściwa kara dla morderczyni. Z wyroku wynika, że kobieta nie planowała zbrodni. Zdawała sobie jednak sprawę z tego, że znęcając się nad mężem może go zabić.

58-letnia Ewa P. już podczas śledztwa przyznała się do zbrodni. Opisała, co działo się w jej domu w Piotrowicach między 23 a 25 lipca 2015 r. Skazana mieszkała tam razem z mężem. Kilka lat wcześniej wrócili do kraju z USA. Powoli przepijali oszczędności. Regularnie się kłócili.

Feralnego dnia kobieta zadzwoniła po karetkę pogotowia. Tłumaczyła dyspozytorowi, że mąż leży na podłodze. Kiedy ratownicy dotarli do Piotrowic, nie mieli wątpliwości, że doszło do zbrodni. Ranny mężczyzna leżał w kałuży krwi. Ewa P. została zatrzymana, a później oskarżona o zabójstwo.

Śledczy ustalili, że już trzy dni przed odnalezieniem zwłok między małżonkami doszło do awantury. Ewa P. biła Wiesława kijem od szczotki tak długo, aż się złamał. Ręce męża skrępowała taśmą samoprzylepną. Po tym Ewa P. kij od szczotki zakończony śrubą przynajmniej trzy raz wcisnęła w odbyt małżonka. Wepchnęła także butelkę po winie. Skutkiem było rozerwanie organów wewnętrznych. Mężczyzna konał w męczarniach wiele godzin.

Morderczyni tłumaczyła przed sądem, że mąż był dla niej „niedobry”.

A Ty co sądzisz o tym wyroku? Zapraszamy do wypowiedzenia się w naszej sondzie. 

[totalpoll id=”84615″]

 

 

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here