Kukiz wspiera ks Isakowicza-Zaleskiego rozczarowanego Dudą, który rzekomo nie pamiętał o Wołyniu. U nas zdjęcia pokazujące jak polityk i duchowny minęli się z prawdą

Kukiz vvs Duda PrtScr Facebook Kukiz

Korzystanie z wyszukiwarki internetowej wydaje się nie być czynnością skomplikowaną. Jednak jak można odnieść wrażenie ani Paweł Kukiz ani ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zalesk nie pokusili się by zweryfikować krytyczne opinie o Prezydencie Dudzie jakie rozpowszechniają.

W swoim najnowszym wpisie (znany z szkalowania wbrew opinii historyków Romualda Rajsa „Burego”) Paweł Kukiz udostępnił i skomentował „Miałem wczoraj identyczną refleksję…” wpis księdza Tadeusza Isakowicza-Zalewskiego, zilustrowany zdjęciem prezydenta Dudy z przypiętym żuły żonkilem. Wpis sugerujący, że Duda olewa pamięc polskich ofiar, czcząc żydowskie ofiary.

W swoim wpisie ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski napisał „dziś cały establishment III RP przypiął do ubrań papierowe żółte kwiaty na znak pamięci o 74. rocznicy zagłady przez Niemców getta żydowskiego w Warszawie. Mam nadzieję, że z kolei 11 lipca, w 74. rocznicę Krwawej Niedzieli na Wołyniu, przypnie biało-czerwone na znak pamięci o ludobójstwie dokonanym przez Ukraińców na Polakach.
Byłoby bowiem hipokryzją, gdyby o jednych ofiarach pamiętano, a o drugich zapominano.
Dość już kłamstw, przemilczeń i „poprawności” politycznej.
Nie o zemstę, lecz o pamięć wołają ofiary”.

Swój wpis duchowny zaangażowany w pamięć o Wołyniu zilustrował zdjęciem Andrzeja Dudy z przypiętym żonkilem. Wpis insynuował, że prezydent Duda olewa pamięć o ofiarach ludobójstwa na Wołyniu, i równocześnie uczestnicy w obchodach ku czci powstania w getcie. W rzeczywistości takie insynuacje są sprzeczne z faktami. Zdjęcie prezydenta nie pochodzi z uroczystości rocznicy postania w getcie tylko z spotkania z mieszkańcami Wałcza (o czym ani polityk ani duchowny nie wspominają).

Kukizowi i księdzu Isakowiczowi-Zaleskiemu umknęło też to, że 11 lipca 2016 „w 73. rocznicę Krwawej Niedzieli na Wołyniu Prezydent RP Andrzej Duda złożył kwiaty i zapalił znicze przed pomnikiem Ofiar Zbrodni Wołyńskiej na warszawskim Żoliborzu.”Prawda historyczna jest potrzebna, bo tylko na prawdzie można opierać dobre wzajemne relacje” powiedział przy tej okazji Andrzej Duda”.

Duchownemu i politykowi umknęło też to, że „w środę 19 kwietnia 2017 roku, w 74. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim, przy warszawskim Pomniku Bohaterów Getta rozpoczęto główne obchody upamiętniające to tragiczne wydarzenie. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w obchodach uczestniczył Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Wojciech Kolarski”.

Jan Bodakowski

Prezydent Duda oddał hołd Ofiarom Zbrodni Wołyńskiej (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP)

O Dudzie pisaliśmy w
Duda zliberalizował zasady tworzenia wykazu organizacji którym będzie można przekazywać 1% z PIT

16 KOMENTARZE

 1. Janie Banderowski, tu nie chodzi o jakieś symboliczne gesty, tylko o zdeterminowaną politykę. A ta polityka jest taka, że Duda hajs wodzi pomajdanowej banderowskiej ukrainie nic nie oczekując w zamian. Takie są fakty. Ale człowiek zaczadzony rusofobią tego nie zrozumie.

  • Tu nie chodzi o rusofobię, ale o złą wolę i/lub o głupotę. Przecież Ukraina to sojusznik Rosji w walce przeciwko Polsce. Bohdan Chmielnicki przyłączył Ukrainę do Rosji i jest ukraińskim bohaterem narodowym.

 2. Wczas się zorientował… żałosne. Pare lat temu lewa i prawa noga KOR robiła to samo. W sumie nie ma co się dziwić. Rewolucja w kościele odbyła się już 50 lat temu. Obecni księża są zindoktynowani bardziej niż ogłupiony lud.

 3. Symboliczne gesty też mają znaczenie a czasami znaczenie ogromne. Pan Andrzej Dupa ma przypięty żonkil, nikt tego nie komentuje, to taki niby kwiatek ale o jak wielkim symbolu dla żydów! Pismaki przechodzą nad tym do porządku dziennego, dlaczego ? żeby nie być posadzonym o antysemityzm ! Dla dopełnienia pełnej symboliki Panu Dupie brakuje jeszcze czarnego kapelusza….

 4. Duda to zwykły pionek, którego zdaniem jest podpisywać wszystko co mu podsunie PiS. Gorsze jest to, że probanderowski jest Jarozbaw, bo jego cała chazarska rodzinka pochodzi z okolic Odessy. Duda robi to co mu Żydzi każą od samego początku, więc trzeba było go wcześniej krytykować. Ciekawe, że Kukiz z Isakowiczem siedzieli cicho kiedy Duda bił pokłony przed Komitetem Żydów Amerykańskich, który niedawno temu w Warszawie zainstalował swoje zaplecze inwazyjne.

 5. Banderowski jest żałosny. Potrafi korzystać z wyszukiwarki, ale nie potrafi poprawnie posługiwać się językiem polskim (chyba, że jest to dla Niego język obcy-wtedy można zrozumieć). I teraz próbuje podlizać się PiSiorom. Liczy chyba na karierę, bo tam lubią niezbyt bystrych.
  I chodzi przede wszystkim o skalę. Ofiary Wołynia są lekceważone, ale to Banderowskiemu się podoba.
  A o Burym mógłby poczytać. Bury naprawdę kazał zamordować cywili białoruskich. Ale Banderowskiemu mordowanie nie przeszkadza-temu wielbicielowi UPAińców.

 6. Prezydent Duda składa kwiaty sam, cichcem, nieoficjalnie – bez tłumu ludzi towarzyszącego np. upamiętnieniu żydowskich ofiar pogromu kieleckiego i bez przemówień?? Bodakowski ślepy jesteś lizusie, że nie widzisz tej haniebnej różnicy?? Odczep się od Pawła Kukiza i księdza, bo to są lepsi patrioci polscy niż ty!

  • Te zdjęcia przedstawiają złożenie kwiatów przez prezydenta w 2016 r.? Cały PiS-UW. Usta pełne frazesów, ale czyny mówią o czym innym. Obrzydliwość. Mam nadzieję, że coraz mniej ludzi będzie nabierało się na udawany pisowski patriotyzm.

 7. Prawiczki nienawidzą Ukraińców bo Ukraińcy zabili 100 tys. Polaków za to uwielbiają Rosjan którzy zabili 1 mln Polaków.
  Dla polskich patriotów najważniejsze jest żeby Polska ciągle toczyła wojny ze wszystkimi sąsiadami ku uciesze Rosji.

  • Alunia Stepanowna Wołkowa, Ukraina to sojusznik Rosji. Obecna pseudowojna z Rosją to ściema dla takich lemingów jak ty. Zrozumiesz to dopiero wtedy, gdy Ukraina zawrze jawny sojusz z Rosją i zostanie za to poklepana po plecach przez USA.

 8. Panie Bodakowski, litości … PAD patriotą, bo składa kwiaty ??? sam na niego głosowałem jako na „mniejsze zło”, ale PAD na pewno nie wspiera Polaków i Polski w stosunkach polsko-ukraińskich. I Pan pisze, że ksiądz ani polityk nie umieją korzystać z wyszukiwarki ??? litości, panie Bodakowski…

 9. Janek, dlaczego manipulujesz? Wpis ks. Isakowicza dotyczy przyszłości (lipca 2017), więc nie ośmieszaj się, chyba, że naprawdę nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.

 10. Toż jestem wstrząśnięty jaką odwagą popisał się Pan Prezydent, napisał list do Pana Macierewicza a teraz jeszcze zdjęcie gdzie czci zamordowanych POLAKÓW. PRZECIEŻ TO ZASŁUGUJE NA NAGRODĘ POKOJOWĄ NOBLA a może nawet na beatyfikację.

 11. naprawdę nie macie lepszych redaktorzyn od tego Jaśka Bodakowskiego?
  Aż oczy bolą do tej grafomani i nachalnych kolokwializmów. „olewa”?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here