PILNE! Dwie strzelaniny w Paryżu. Napastnicy zaatakowali policjantów. Dwie osoby nie żyją

Jeden policjant zginął, a inny został ranny po ostrzelaniu w czwartek na Polach Elizejskich w centrum Paryża – poinformował Reuters, powołując się na źródło w policji. Sprawca zginął – dodała agencja.

Do kolejnej strzelaniny doszło w Paryżu w pobliżu Pól Elizejskich w czwartek wieczorem, nieco ponad godzinę po pierwszej strzelaninie – poinformowało źródło policyjne, na które powołuje się Reuters.

Według najnowszych doniesień do pierwszego ataku doszło tuż po godzinie 21.00.

Dwóch napastników z bronią palną, prawdopodobnie kałasznikowami, zaatakowało policjantów w samym centrum miasta, na Polach Elizejskich. Jedne policjant zginął.

Z kolei według stacji informacyjnej BFMTV postrzelonych zostało dwóch funkcjonariuszy.

Nieznane są szczegóły incydentu. Na Twitterze paryska policja zamieściła apel, by unikać miejsca, w którym oddano strzały.

Jedne z napastników został zastrzelony, drugi uciekł.

Pola Elizejskie zamknięte dla ruchu. Trwa obława.

Temat aktualizowany – czkamy na dalsze informacje.

PAP/Reuters

7 KOMENTARZE

  1. Jeden policjant zginął, drugi zdążył uciec, jak to Francuzi mają w swoim zwyczaju. Obstawiam też, że w związku z koniecznością uspokojenia nastrojów antyimigracyjnych (osłabienie szans Le Pen na zwycięstwo) nigdy nie dowiemy się jakiego pochodzenia był sprawca. Takie wydarzenia to tylko woda na młyn dla narodowych socjalistów od Maryny.

  2. Francja bardzo traci wizerunkowo dzieki tym zamachom, Paryż z miasta kultury, mekki dla turystow odwiedzajacych Europę , stała się strefą wojny. Ciężko ich żałować, walczyli z chrześcijaństwem, zateizowali się, wyparli się swojej przeszłości, wiary i kultury, to teraz zbieraja konsekwencje.

  3. Atak terrorystyczny w Paryżu – Hollande zły.
    Atak terrorystyczny w Petersburgu – Putin dobry.
    Ech ta logika polskich prawiczków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here