PiS z dwukrotną przewagą nad PO. Nowoczesna na samym dnie. Zobacz jak trzyma się Wolność. Najnowszy sondaż

Foto: parlamentarny.pl

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w pierwszej połowie kwietnia PiS mógłby liczyć na 38-proc. poparcie, PO zdobyłaby 19 proc. głosów, a Kukiz’15 uzyskałby 11-proc., na Nowoczesną chciało głosować 5 proc. ankietowanych – wynika z najnowszego sondażu pracowni Kantar Public.

Z badania zrealizowanego przez Kantar Public (dawniej Zespół Badań Społecznych TNS Polska) wynika, że łącznie 69 proc. badanych wyraziło gotowość wzięcia udziału w wyborach: 29 proc. – zdecydowanie, a 40 proc. raczej poszłoby do urn.

Wśród osób, które zadeklarowały gotowość wzięcia udziału w wyborach parlamentarnych, 38 proc. oddałoby głos na PiS.

Na drugim miejscu znalazła się PO z 19-proc. poparciem, a na trzecim miejscu uplasował się Kukiz’15 z 11 proc.

Według sondażu próg wyborczy osiągnęłaby jeszcze Nowoczesna, na tę partię chciało głosować 5 proc. ankietowanych.

Nieco poniżej progu wyborczego znalazłyby się: SLD (4 proc. poparcia), PSL (3 proc.), Partia Razem (2 proc.), partia Wolność (dawniej partia KORWiN – 1 proc.) i Twój Ruch (1 proc.)

Spośród ogółu osób, które zapowiedziały zamiar głosowania, 15 proc. badanych nie było zdecydowanych, komu przekazaliby swoje poparcie. (PAP)

Zobacz: Spadające sondaże wprowadziły nerwowość w partii Kaczyńskiego

10 KOMENTARZE

  1. A Wolność wyjechała za chlebem do krajów gdzie jest własnie wieksza wolnosc. Urzednicy i ich rodziny, ktorzy zostali, na kogo maja głosowac ? Oczywiscie na swoich pracodawców. Podobno za granicami Polski mieszka okolo 20 milionow ludzi z polskim obywatelstwem i pochodzeniu. Tak wyglada wspaniały socjalizm, ktory mamy praktycznie od zawsze.

  2. Polacy emigrują do krajów lewackiej UE gdzie podatki są jeszcze wyższe niż w Polsce, natomiast Polacy nie emigrują do Chin i Rosji gdzie podatki są niskie.

  3. Te sondaże powinny być zakazane. Większość ludzi głosuje na partię która ma szansę wygrać więc można ludźmi sterować przy pomocy sondaży. Czy jest to uczciwe?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here