Ranking najszybszych kierowców Europy zatrzymanych przez policję. Zawrotne prędkości

Bentley fot. Wikipedia CC 2.0

Fantazja ludzka nie ma granic. Ludzie mający super samochody będą mieli zawsze pokusę sprawdzenia mocy i szybkości swoich czterokołowych rumaków.

Niektórzy tak tracą głowę, że pędza na łeb, na szyję. Najszybsi znacznie przekraczają dozwolona prędkość oraz granicę zdrowego rozsądku.

Nie wiadomo, kto najszybciej jechał samochodem po drogach Europy, natomiast wiadomo, kto jest rekordzistą, którego złapała policja.

Czytaj też: Polski gang kradł luksusowe samochody w Niemczech. Wreszcie wpadli [WIDEO]

Francja – 310 km/h Z taką prędkością mknął 30-letni Francuz w swoim Audi RS4. Jego jazda była szczególnie niebezpieczna, ponieważ brał udział w nielegalnym wyścigu. Przekroczył dozwoloną granicę o 200 km/h!. Wykazał się przy tym nie tylko brakiem rozsądku za kierownicą, publikując wideo na YouTube. Dostał rok więzienia.

Włochy – 311 km/h Trudno to zrozumieć, ale „rekordzistą” Włoch nie jest żaden młody gniewny, za którym piszczą panienki, ale super poważna persona, jaką powinien być CEO firmy Telecom we Włoszech. Ów top manager tłumaczył się, że chciał sprawdzić swoje nowe Porsche Carrera. Włosi znany z dość „tolerancyjnego” stosunku do wykroczeń potraktowali go łagodniej. Zapłacił równowartość 1,5 tys. zł.

Czytaj też: General Motors testuje samochody autonomiczne na ulicach. Rzeczywistość z filmów SF coraz bliżej. Ludzie przestają być potrzebni

Szwajcaria – 324 km/h Europejski „rekordzista”. Tyle wyciągnął 28-letni kierowca ze swojego Bentleya na autostradzie. On również nakręcił video że swojego rajdu. Dostał mandat będący równowartością 8 tys. zł i spędził pół roku w wiezieniu. Szwajcarzy mają bardzo poważny stosunek do prawa.

Polska – 300 km/h
Tyle osiągnął nasz „rekordzista” pochodzący z Warszawy. On też nakręcił video. Ta zabawa i igranie z życiem kosztowało go ponad 5 tys. zł. mandatu i co najgorsze dla niego, utratę prawa jazdy.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here