Sąd uznał, że nadmierne korzystanie z komórki powoduje nowotwór

Telefon - zdjęcie ilustracyjne. / fot. pixabay.com

Po raz pierwszy we Włoszech sąd uznał, że nadmierne korzystanie z telefonu komórkowego może powodować raka mózgu. W Ivrei na północy kraju sąd pracy przyznał rentę pracownikowi, który zachorował na raka po 15 latach częstego i długiego używania komórki.

Sąd w regionie Piemont orzekł, że dożywotnia renta z tytułu choroby zawodowej przysługuje pracownikowi, który był zobligowany do stałego prowadzenia przez telefon komórkowy rozmów telefonicznych ze swymi współpracownikami w celu organizacji pracy. Roberto Romeo, zatrudniony w dużej firmie, rozmawiał średnio trzy godziny dziennie, po 20-30 minut z każdą osobą. Po 15 latach u mężczyzny wykryto łagodną postać nowotworu, w rezultacie którego stracił słuch w prawym uchu.

57-letni Romeo powiedział w czwartek włoskim mediom: „Nie chcę demonizować używania telefonu komórkowego, ale uważam, że trzeba korzystać z niego w świadomy sposób”. Wyjaśnił, że jego kłopoty ze zdrowiem zaczęły się od problemów ze słuchem.

Adwokat mężczyzny, Stefano Bertone, wyraził nadzieję, że wyrok przyczyni się do zainaugurowania we Włoszech kampanii na rzecz rozsądnego korzystania z telefonów komórkowych. (PAP)

O nowotworach pisaliśmy w
Pizza ogranicza ryzyko nowotworów? Tak twierdzą włoscy naukowcy. Ale pudełka, w które jest pakowana zawierają szkodliwe toksyny

4 KOMENTARZE

    • Błąd logiczny. Jeśli z A wynika B, to brak A nie jest dowodem na brak B.
      Mikrofale mogą wpływać na procesy biologiczne poprzez zakłocanie wiązań van der Waalsa i lokalne wzrosty temperatury (hotspoty) w skali wewnątrzkomórkowej.

    • im wyżej procesor jest taktowany tym więcej promieniowania podczerwonego i to idze w tkanki i mózg wygląda jak jajecznica i powinno się używać jakichś słuchawek i odsuwać urządzenie bo to mikro komputer a antenach – te prażą kiedy są aktywne (rozmowa)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here