Seul i Waszyngton prowadzą manewry lotnicze – wojna coraz bliżej

U.S. Navy fot Facebook

W sytuacji utrzymującego się w regionie napięcia ponad sto samolotów amerykańskich i południowokoreańskich prowadzi wspólne manewry obronne – ogłosiło w czwartek dowództwo Sił Powietrznych Korei Południowej.

Ćwiczenia o kryptonimie „Max Thunder” są prowadzone od piątku, ale o ich rozpoczęciu dotąd oficjalnie nie informowano. Będą trwały dwa tygodnie i niemal pokrywają się w czasie ze wspólnymi ćwiczeniami sił lądowych i morskich obu państw prowadzonymi pod kryptonimem „Foal Eagle”.

Założeniem taktycznym manewrów jest doskonalenie gotowości do „odpowiedzi na wszelkie formy prowokacji niezależnie od miejsca i czasu” – pisze południowokoreańska agencja Jonhap, która cytuje przedstawiciela Sił Powietrznych Korei Południowej.

Dowództwo amerykańskie wysłało w czwartek nad Półwysep Koreański specjalny samolot obserwacyjny wyposażony w aparaturę do wykrywania w atmosferze promieniowania po wybuchach ładunków nuklearnych – podaje Jonhap.

Samolot przyleciał na początku miesiąca z bazy amerykańskiej Kadena na Okinawie w związku z powtarzającymi się północnokoreańskimi eksperymentami rakietowymi.

Pentagon postanowił również wysłać w rejon Półwyspu Koreańskiego lotniskowiec USS Carl Vinson, który spodziewany jest tam pod koniec kwietnia.

Korea Północna przeprowadziła bez powodzenia swą najnowszą, jedną z długiej serii, próbę rakietową w ubiegłą niedzielę. Pocisk eksplodował niezwłocznie po wystrzeleniu.(PAP)

O zbliżającej się wojnie pisaliśmy w
Rosjanie gromadzą sprzęt wojskowy i żołnierzy na granicy z Koreą Północną. Zobacz, gdzie może może wybuchnąć wojna [WIDEO]

1 KOMENTARZ

  1. Sądzę, że atak nastąpi za około miesiąc. Na razie namierzają cele i programują rakiety. Chyba, że namierzą ten ich szajs w kilka dni to wtedy szybciej.
    Można by rzec, że Wielki Przywódca to już Kim Dzong TRUP.
    Tę jego milionową armię Jankesi zmiotą szybciej niż w Iraku zmietli milionową armię Saddama. W 24 h.
    Ta cała jego broń to końcówka lat ’50 a rakiety mają problem ze startem (takie problemy mieli Ruscy i Amerykanie w latach ’50 i na początku ’60).
    Tym niemniej ten Kim Dzong (już) Trup jest głupszy niż można sądzić. On jest i psychiczny i opętany i z tym może być pewien problem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here