Szydło i Kaczyński rozmawiali ponad 2 godziny. Zapadły decyzje w ważnej sprawie

źródło: PAP, Beata Szydlo i Jaroslaw Kaczynski

Premier Beata Szydło spotkała się z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim, spotkanie trwało 140 minut. Tematem była reforma sądownictwa. Ustalenia: wstrzymać prace i złagodzić projekt – czytamy na fakt.pl.

Pierwszym krokiem jest odwołanie posiedzenia sejmowej Komisji Sprawiedliwości, która była odpowiedzialna za projektem ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Posłowie mieli ją w tym tygodniu przyjąć. Ostatecznie reforma nie weszła do porządku obrad.

Mamy problem. O całkowitym wycofaniu się nie ma mowy, ale jakieś zmiany będziemy musieli wprowadzić – miał powiedzieć dla fakt.pl ważny członek PiS. Politycy partii rządzącej obawiają się weta ze strony prezydenta Andrzeja Dudy, który od początku miał zastrzeżenia do wygaszania mandatów członków obecnej Krajowej Rady Sądownictwa w trakcie kadencji określonej przez konstytucję. Prezydent uzależni swoją decyzję od finalnej ustawy – mówiła na antenie radiowej Trójki szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Sadurska.

Chcemy, aby ta kwestia była omawiana szeroko i na spokojnie i dlatego komisja została odwołana – tłumaczył dla fakt.pl szef sejmowej Komisji Sprawiedliwości Stanisław Piotrowicz.

Komisja ma zostać zwołana w tygodniu, w którym nie będzie obrad Sejmu, żeby umożliwić jak jak najszerszą, spokojną dyskusję nad projektem.

Projekt przewiduje, że w miejsce obecnej KRS powstaną dwie nowe izby, kadencje obecnych 15 członków KRS wygasną, a ich następców wybierze Sejm bez udziału sędziów – podał fakt.pl.

Zobacz: Tajemnice rosyjskiej agentury w Polsce. Wywiad ze specjalistą do spraw bezpieczeństwa, pułkownikiem Piotrem Wrońskim

Źródło: fakt.pl

4 KOMENTARZE

  1. Rozmowy ? To była audiencja, jednostronny monolog – Prezes mówił, a Szydło słuchała i bez zająknięcia potwierdzała, że zrozumiała rozkazy. Nie stwarzajcie wrażenia, że ta kobieta ma cokolwiek do powiedzenia, a w szczególności coś innego niż jej pryncypał Jarozbaw.

  2. Znów anonimowy członek PiS dla fakt.pl. Tak jakby jedna baba drugiej babie…tylko nie wiadomo:powiedział, czy jak w tej piosence…”wsadziła grabie”

  3. Jak na razie PiS nie zrobił żadnej dużej zmiany. Jeśli wycofa się także z reformy sądownictwa, to właściwie może oddać władzę. Bo niczym nie różni się od PO.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here