Wenezuelscy komuniści kradną co tylko się da. Właśnie przejęli fabrykę General Motors. Firma wstrzymała działalność

Prezydent Wenezueli Nicolas Manduro. / fot. Twitter

W środę wenezuelska filia koncernu samochodowego General Motors poinformowała o wstrzymaniu działalności, po tym jak władze nieoczekiwanie przejęły jedną z jej fabryk uniemożliwiając produkcję. Skonfiskowano też mienie zakładów, w tym samochody.

GM nazwał zawłaszczenie fabryki „nielegalnym zajęciem majątku” i ogłosił zaprzestanie działalności w kraju, gdzie zatrudnia prawie 2700 pracowników.

Działania prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro są najprawdopodobniej wymierzone w Stany Zjednoczone. Maduro uważa, że opozycja w jego kraju jest wspierana właśnie przez USA.

GM nie jest pierwszą zagraniczną firmą, której majątek został skonfiskowany przez władze wenezuelskie.

Wenezuela, posiadająca jedne z największych złóż ropy naftowej na świecie, ale rządzona przez komunistów, już od kilku lat boryka się z pogłębiającym się kryzysem gospodarczym. Inflacja bije światowe rekordy w tym roku według ocen MFW przekroczy 700 procent.

W marcu tego roku bieda w Wenezueli, choć wydawało się to niemożliwe, osiągnęła jeszcze wyższy poziom. Obywatelom brakuje jedzenia i dostępu do podstawowych leków, sytuacja w południowoamerykańskim kraju jest na tyle zła, że prezydent Nicolas Maduro poprosił ONZ o dostawę zapasu niezbędnej żywności i leków.

Zobacz: Krwawe protesty w komunistycznej Wenezueli. Tak upada piękny kraj: skrajna bieda, masowe manifestacje i ofiary śmiertelne

Źródła: The Washington Post, PAP

8 KOMENTARZE

  1. Komuniści kradli od zawsze i wszystkich, ale dlaczego robi się taką aferę tylko wtedy kiedy okradają wielki koncern z USA. Jak okradali naród wenezuelski to tragedii nie było ? Chrzanić GM – po co się pchali z interesami do takiego państwa ? Chcącemu nie dzieje się krzywda.

    • Szczególnie, że komunę aktywnie współtworzył naród wybrany. GM też jest ich własnością. Można powiedzieć, że zostało w wielkiej rodzinie.

  2. Socjalizm to nowa wersja monarchii absolutnej. Mam nadzieję, że liberałowie, potomkowie neofeudali, którzy walczyli z królewskim centralnym sterowaniem obala dzisiejszych socjalistów i przywraca przewodnią rolę szlachty i przedsiębiorców w społeczeństwie, ludzi mądrych.

  3. Debil debilem , debila pogania . Tak można określić poziom tych komentarzy . Inna sprawa że cały czas czuć czosnek – ty kolego wiesz co ja wiem . Ty jeden nie jesteś głupi , zdekonspiruj się 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here