Facebook zamknął we Francji 30 tysięcy kont. Z powodu wyborów

źródło: pixabay

W związku z nadchodzącymi wyborami prezydenckimi we Francji Facebook zamknął 30 tys. fikcyjnych profili w ramach walki z dezinformacją. Podobne kroki firma podjęła przed wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych. 

Portal Marka Zuckerberga w ostatnim czasie opublikował w prasie wskazówki, które są częścią globalnej kampanii dotyczącej walki z dezinformacją – czytamy na press.pl. Akcja ma pomóc użytkownikom w zlokalizowaniu fałszywych profili i zapobiec masowemu powielaniu nieprawdziwych informacji.

30 tys. fikcyjnych kont, jakie mogłyby rozpowszechniać fałszywe informacje, zniknęło z portalu. Wszystko przez nadchodzące wybory prezydenckie we Francji, których pierwsza tura odbędzie się 23 kwietnia. To samo stało się w ubiegłym roku po wyborcach prezydenckich w USA.

Nie od dziś wiadomo, że Facebook daje ogromne możliwości podczas kampanii wyborczych i marketingowych. Doskonałym przykładem jest tutaj algorytm polskiego psychologa, który został użyty przez firmę Cambridge Analytica, reklamującą się hasłem „zarządzamy wyborami na całym świecie”. Jako swój największy sukces przedstawia ona doprowadzenie do Brexitu oraz zwycięstwo Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich. W swoich działaniach Cambridge Analytica wykorzystała właśnie wyniki badań dr Kosińskiego.

Wiecej czytaj tutaj: Polski psycholog rozwala system. Facebook groził mu procesem, a Trump wykorzystał jego metodę w wyborach

Źródło: press.pl

 

4 KOMENTARZE

  1. Cenzurowanie na masowa skale rozpoczete – Czy istnieja jakies dobre alternatywy dla FB czy lepiej w ogole zrezygnowac z social media? Coraz wieksze bagno sie robi…

  2. No ale w czym problem?
    Facebook został stworzony przez lewaka Zuckerberga i to on ustala tam reguły. Przecież dla prawicy to nie problem stworzyć lepszą firmę która wyrzuci Facebooka z rynku, no nie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here