Korwin broni Ubera: „Rząd chce wrócić do PRL-u! To moja sprawa czy wybiorę taksówkę czy Ubera” [VIDEO]

YouTube: CEPERolkV4

W piątkowe popołudnie Wolność zorganizowała briefing prasowy w Sejmie. W jego trakcie dyskutowano o projekcie ustawy Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, który zamierza zrównać kierowców Ubera z taksówkarzami. Partia Janusza Korwin-Mikkego stanęła murem za kierowcami Ubera. W opinii lidera partii rząd „stara się wrócić do PRL-u” i uważa projekt ustawy za kolejny atak na wolność obywatelską.

Jak argumentował Korwin Mikke: – Rząd stara się wrócić do PRL-u, a to kolejna próba. Projekt tej ustawy na razie leży tylko w ministerstwie, ale wiemy, że tego typu projekty mają niepokojącą tendencję do bycia realizowanymi. W tej sprawie nie chodzi tylko o wolność uberowców i taksówkarzy, ale o wolność ludzi, którzy korzystają z Ubera. Ludzie chcą mieć wybór. Mogą jechać Uberem, mogą jechać taksówką.

Czytaj też: Komuna wiecznie żywa. To prawdopodobnie koniec interesów Ubera w Polsce

Argumentacja rządu jest taka, że Uber jest niepewny, nie wiadomo, kim jest kierowca. To jest mój problem, czy ryzykuję, jazdę z kimś obcym, ale przecież wiem, kim on jest – ponieważ jest zarejestrowany w Uberze, ma swój numer, widzimy jego wizerunek i możemy wystawić ocenę, wszystko dokładnie wiem, ale powiedzmy, że rząd nie ma zaufania do niczego, co nie przeszło przez rząd.

To jest moja sprawa, czy wybiorę taksówkę (…) czy jadę Uberem (…).

Korwin-Mikke podkreślił, że: – Jest to kolejna ingerencja rządu w stosunki między klientem a usługodawcą. Ingerencja absolutnie zbędna i niczym nieusprawiedliwiona (…) Z całą pewnością Uber jest znacznie bardziej nowoczesny niż taksówki. System Ubera jest jasny, prosty. Wsiadam do ubera, rachunek przychodzi mi mailem, pieniądze pobierane są z konta. Jest to „nowoczesność w polu i zagrodzie”, a rząd chce cofnąć koło historii!

W podobnym tonie wypowiadał się wiceprezes partii, Konrad Berkowicz:
„Szanowni państwo, żeby była jasność – my też, tak jak rząd, uważamy, że należy zrównać prawnie taksówkarzy z kierowcami Ubera. Tyle tylko, że rząd, jak to socjaliści, chce równać w dół, a my chcemy równać w górę. Równość wobec prawa jest bardzo ważna. Ale chyba lepiej, żeby ludzie byli równi wobec dobrego prawa niż żeby byli równi wobec złego prawa. Dlatego zamiast nakładać obciążenia biurokratyczne i podatkowe na kierowców Ubera, trzeba zdjąć obciążenia biurokratyczne i podatkowe z kierowców taksówek”.

Rząd okrada taksówkarzy z czasu, każąc im robić badania i wyrabiać licencje, rząd okrada taksówkarzy z pieniędzy, każąc im płacić horrendalne podatki za to, że pracują.
Kontynuuje: – I to te obciążenia rządu powodują, że taksówkarze przegrywają konkurencję z Uberem! Ale czy jak złodziej nas okrada, to domagamy się, żeby okradł też sąsiada, czy żeby wsadzić go za kratki? Oczywiście domagamy się, żeby wsadzić go za kratki. I ja domagam się, żeby rząd odczepił się od uberowców, przestał okradać taksówkarzy, bo jak nie, to w Wolnej Polsce odpowiedzialni za to, pójdą siedzieć. 

Przeczytaj też: Liroy to ukryty lewak? Ze związkami zawodowymi taksówkarzy donosi do Morawieckiego na Ubera. Co to ma wspólnego z gospodarczą wolnością?

16 KOMENTARZE

 1. Żeby być wolnym Polacy muszą być niezależni finansowo od międzynarodowych korporacji,które są jak Tsunami-niszcżą wszystko po drodze.Korporacje nie wprowadzają wolności gospodarczej,ale wprowadzają zniewolenie.Powiem jeszcze raz w biznesie musi być jak w sporcie,w dyscyplinie kobiecej nie mogą biec zawodniczki,które między nogami mają jaja.A tak robią korporacje,tak robi Uber.Jak taksówkarz ma utrzymać żonę,dzieci,rodzinę,jeżeli musi płacić podatki,mieć kasę fiskalną,pozwolenia,uprawnienie,a Uber stusując pseudoinnowacje jest z tego zwolniony.Jeżeli państwo okrada nasza biznesy ,to dlaczego są równi i równiejsi .czy to nie daje wam czegoś do MYŚLENIA ,że JUDASZE sprzedają POLSKĘ Uberowi i korporacją.

  • Jeżeli uberowiec ma lepiej od taksówkarza, to zróbmy tak, żeby taksówkarz miał tak samo dobrze jak ma uberowiec, czyli zróbmy „dobrze” taksówkarzowi, zamiast robić tak, żeby uberowiec miał tak samo źle jak taksówkarz, czy dowalać uberowcowi.

  • calkowicie sie zgadzam z tymi argumentami dlatego kazdy taksiarz jak mi nie da pargonu fiskalnego po kursie ( a jezdze duzo ) to bedzie u pani (US) podpierdolony.

 2. A może w ogóle znieść ten lewacki absurd jakim jest prawo jazdy? Niech samochodami jeżdżą wszyscy którzy chcą tak jak w Rosji? Będziemy mieć 27 000 zabitych na drogach rocznie zamiast 3000?

  • Tylko w Rosji jest 140 mln ludzi, co daje w przeliczeniu ok 7000 zabitych w porównaniu z Polską. A mieć na uwadze należy stan tamtejszych dróg i większą skłonność do picia.

 3. To sprawa Węgrów czy chcą studiować na uniwersytecie Sorosa czy na państwowym uniwersytecie węgierskim.
  To sprawa Polaków czy chcą chodzić do teatru na „Klątwę” czy na „Zemstę”

  • Jak najbardziej tylko jak teatry beda prywatne… To wtedy niech graja to na co maja ochote 😉 bo ja do tego badziewia ani grosza nie dorzucam

 4. Stan dróg w Rosji jest zły, bo są tam niskie podatki.
  Pijaństwo w Rosji jest ogromne, bo weź człowieku żyj w kapitaliźmie na trzeźwo. Nie da się.

  • Stan dróg jest zły ze względu na duże koszty ich utrzymania spowodowane klimatem i odległościami. Tysiące kilometrów podlegające ciągłym mrozom i podtopieniom.

  • weź się człowieku ogarnij. rozumiem że można mieć poglądy takie i owakie. ale pleciesz bzdury w kazdym komentarzu – dla jaj czy zwykłego pier… trzy po trzy. Może oświeć nas co robisz w życiu, czego się nauczyłeś, czy mama dalej Cie karmi i pewnie będzie karmić do 40tki.

 5. Korwin wierząc w ubera odpowiedziałeś sobie dlaczego wyborcy mają cie i twoją śmieszna partię tam gdzie obecnie się znajdujesz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here