Le Pen: Zamknąć granice i wydalić imigrantów obserwowanych przez wywiad!

Marie Le Pen, lider Frontu Narodowego

Marine Le Pen zaapelowała w piątek o natychmiastowe przywrócenie kontroli granicznych i wydalenie z kraju imigrantów znajdujących się na liście osób obserwowanych przez służby wywiadu.

Przywódczyni antyunijnego i antyimigranckiego Frontu Narodowego skierowała ten apel do socjalistycznego rządu w reakcji na czwartkowy atak w centrum Paryża, gdzie napastnik zastrzelił jednego policjanta i ranił dwóch. Do ataku przyznało się dżihadystyczne ugrupowanie Państwo Islamskie (IS).

„Od 10 lat rządy socjalistów i konserwatystów robiły wszystko, by Francja przegrała wojnę z terroryzmem” – powiedziała Le Pen, apelując do Francuzów, by „odrzucili naiwność”.

„Wzywam do przebudzenia tysiącletniej duszy naszego narodu, która jest w stanie przeciwstawić krwawemu barbarzyństwu determinację, której nic nie zastraszy” – podkreśliła.

Centroprawicowy kandydat na prezydenta Francois Fillon oświadczył w piątek, że walka z „islamistycznym totalitaryzmem” powinna być kwestią priorytetową dla następnego przywódcy kraju.

„Walka o wolność i bezpieczeństwo Francuzów muszą być priorytetem dla przyszłego rządu. Będzie to wymagało niewzruszonej determinacji i rozsądku” – podkreślił Fillon. Jak dodał, „radykalny islam rzuca wyzwanie naszym wartościom i sile charakteru”.

Powiedział, że jeśli zostanie prezydentem, najważniejszym aspektem polityki zagranicznej będzie „zniszczenie Państwa Islamskiego”. „Znajdujemy się w stanie wojny, nie ma alternatywy: albo my, albo oni” – zaznaczył.

W niedzielę we Francji odbędzie się pierwsza tura wyborów prezydenckich. Termin drugiej tury to 7 maja. Według najnowszych sondaży szanse na przejście do drugiej tury mają cztery osoby: Le Pen, Fillon, kandydat skrajnej lewicy Jean-Luc Melenchon i centrysta Emmanuel Macron.(PAP)

Zobacz: Napastnik z Paryża siedział już wcześniej za usiłowanie zabójstwa policjanta. Miesiąc temu przeszukano jego dom. Były podejrzenia, że znów chce zaatakować funkcjonariuszy [VIDEO]

5 KOMENTARZE

  1. I co jej da zamkniecie granic?
    „Karim Cheurfi działał pod pseudonimem „Abu Yusuf al-Beljiki”. Urodził się we Francji i mieszkał w Chelles, w pobliżu Paryża. Wcześniej odbywał karę więzienia za napaść na policję z bronią palną w 2001 roku, po tym, jak został złapany w skradzionym samochodzie. Zza krat wyszedł najprawdopodobniej na początku 2016 roku.”

  2. MARINE niech światło zmartwychstania zajaśnieje nowym blaskiem i da twojemu NARODOWI nadzieję na zrzucenie jarzma barbarzyńskej hordy

  3. W twoich oczach widzę bojaźń,ale i nadzieję.Bądź WIELKIM WOJOWNIKIEM.Niech ci się tak stanie. Walcz do końca ile starczy ci sił.Masz tylko jedno życie żeby wygrać. Twoja odwaga jest nieprzejedna jak nieprzejedna jest…

  4. Putin zamknął granice Rosji a i tak terroryści zabili 10 osób w metrze w Petersburgu. Tylko durne prawiczki myślą że zamknięcie granic coś da.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here