Makiaweliczna gra Schetyny. Macierewicz winien mu postawić szampana

fot. PAP

Nie rozważam dymisji szefa MON Antoniego Macierewicza – powiedziała w piątek premier Beata Szydło.

Szefowa rządu była pytana przez dziennikarzy o to, czy rozważa zmiany na stanowisku ministra obrony narodowej, na konferencji prasowej w kancelarii premiera.

„Nie rozważam” – zapewniła. Dopytywana, czy jest w pełni zadowolona z pracy Macierewicza, odpowiedziała: „Bardzo wyraźnie podkreślam, że nie ma w tej chwili dyskusji o zmianach w polskim rządzie”. (PAP)

Czytaj też: Michalkiewicz: Zaczęło się zatapianie złowrogiego ministra Antoniego Macierewicza [VIDEO]

Komentarz:
Antoni Macierewicz powinien postawić szampana Grzegorzowi Schetynie. Przewodniczący PO już drugi raz uratował mu skórę. Schetyna jednak nie zrobił tego bezinteresownie. Szef Platformy prowadzi swoją bardzo skomplikowaną, wręcz makiaweliczną grę.
Macierewicz niewątpliwie jest tym ministrem, który ciągnie sondaże PiS w dół. Nie jest lubiany, nawet przez wielu ludzi, niezwiązanych z PiS, ale kibicujących tej formacji jest uważany, za osobę nienadająca się na ministra.

Premier Szydło chciała się go pozbyć, ale wtedy z pomocą przychodzi mu Schetyna. Platforma zgłasza wniosek nieufności względem ministra i tym samym związuje ręce pani premier. W takiej sytuacji Macierewicza trzeba bronić, a nie zwalniać, ponieważ, w ten sposób przyznałoby się racje Platformie, że minister Antoni nie nadaje się na to stanowisko.

Dlaczego Schetyna to robi, ratując Macierewicza? Ponieważ trzymanie w rządzie najbardziej niepopularnego polityka w Polsce, obniża notowania PiS.

Czytaj też: Macierewicz i Waszczykowski mieli zostać zdymisjonowani. „Egzekucja” została wstrzymana… Na razie

4 KOMENTARZE

 1. Schetyna nie ma tutaj nic do gadania. Gdyby Jarozbaw chciał to Macierewicza już dawno by nie było. Problem w tym, że Macierewicz świetnie mobilizuje środowisko sekty smoleńskiej i w dodatku ma teczkę TW Balbiny. W jego przypadku nie wykluczam opcji „seryjnego samobójcy” – po pierwsze Kaczyński pozbyłby się problemów ze schizofrenikiem mającym kopie SBeckich teczek, a po drugie ci wariaci od Rydzyka mieliby swojego męczennika, który jeszcze bardziej przyciągnąłby ich do PiS.

 2. bardzo trafna diagnoza sytuacji. tyle, że ta zabawa polityków kosztem naszego życia i pieniędzy, a co gorsza – kosztem Ojczyzny

 3. A teraz alternatywna interpretacja:
  „Nie rozważam” – zapewniła. Dopytywana, czy jest w pełni zadowolona z pracy Macierewicza, odpowiedziała: „Bardzo wyraźnie podkreślam, że nie ma w tej chwili dyskusji o zmianach w polskim rządzie”.

  1. Szydło nie rozważa bo od rozważania o ministrach i ich przydatności jest Kaczyński.
  2. Nie ma dyskusji bo dyskusja jest wówczas gdy ścierają się poglądy. Z poglądami Kaczyńskiego się nie dyskutuje a więc i dyskusji nie ma.
  Wniosek: Kaczyński już rozważył, że Macierewicz wylatuje z rządu i nie ma na ten temat dyskusji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here